Hlavní navigace

Pořízení zboží z EU a DUP??

  • (neregistrovaný) 88.146.213.---

    17. 8. 2009 12:06

    3.6.09 jsme obdrželi zboží dle DL z EU a faktura přišla 14.8.09 s datem vystavení 11.8.2008. Jak správně účtovat DUP? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 8. 2009 14:10

      a (neregistrovaný) 88.146.213.---

      prosím zkušené, dělám poprvé
      >3.6.09 jsme obdrželi zboží dle DL z EU a faktura
      >přišla 14.8.09 s datem vystavení 11.8.2008. Jak správně
      >účtovat DUP? Děkuji.

    • 17. 8. 2009 14:54

      jaha (neregistrovaný) 62.209.212.---

      Re: prosím zkušené, dělám poprvé
      viz. § 35 odst. 2 ZoDPH

      pokud doplníte 17.8.2009 potřebné údaje DUP - 17.8.2009

    • 17. 8. 2009 16:18

      a. (neregistrovaný) 62.240.169.---

      Re: prosím zkušené, dělám poprvé
      zákon mám načtený, ale nejsem si jistá. Jsme měsíční plátci a myslím že přidanit a přiznat DPH musím do 15.7. takže v měsícič srpnu / v červencovém DPH/Zboží přišlo 2.června a naskladnili jsme ten de .A uplatnit si DPH až na nákladě přijaté faktury jak píšete, když doplním údaje dle § 35 /2 ZoDPH. Je to tak správně? Děkuji.

    • 18. 8. 2009 10:24

      jaha (neregistrovaný) 62.209.212.---

      Re: prosím zkušené, dělám poprvé
      Ano, přiznat daň musíte 15. den následující měsíc po měsíci, kdy bylo pořízeno zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).