Hlavní navigace

Tabulka slev na SP

• (neregistrovaný) 90.179.26.---

17. 8. 2009 14:12

Prosím může mi někdo popsat kolonky pro uplatňování slev SP. Stáhla jsem si to z letecké pošty, ale nevím na co jsou jednotlivé sloupce. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 8. 2009 20:36

Helena P. (neregistrovaný) 85.239.229.---

Re: Tabulka slev na SP
      Letecká pošta je název webu, kde si můžete uložit nějaký soubor a 16 dní tam je a každý, kdo ví odkaz kde tento soubor je, si ho může stáhnout: Nevím jestli to vysvětluji srozumitelně, jsem laik na počítačovou mluvu :-)
      Takových webů je víc, mají různá omezení (velikost souboru, počet stažení, doba uložení na webu - víc nevím). Mně se líbila Letecká pošta, tak jsem tam uložila Tabulku (vyrobenou v Excelu), která umí počítat slevy na sociální - to aby autorka tabulky nemusela každému kdo požádá přeposílat tabulku jednotlivě ze svého emailu.
      Pokud o Letecké poště chcete vědět víc, tak si to přečtěte třeba tady :
      http://leteckaposta.cz/why

• 17. 8. 2009 20:44

jo (neregistrovaný) 90.180.142.---

Re: OT Tabulka slev na SP
      Hezky jsme se sešly :)) mezitím jsem dole v diskuzi leteckou poštu zjistila, jste moc hodná, že jste dala k dobrému. Paní J. už jsem odpovídala, snad to bude alespoň trochu pochopitelné..., hezký večer.

• 17. 8. 2009 20:49

Já jsem také jen uživatel tabulky, dostala jsem ji asi před měsícem od autorky "ab" z BC, která ji z počátku rozesílala mailem - a mne jen napadlo Tabulku pověsit na Leteckou poštu.
      Hezký večer :-)

• 17. 8. 2009 20:58

to jsem pochopila, že jste uživatel, ale už jenom" to, že vás to napadlo pověsit na LP, já jsem schopná pověsit leda tak prádlo na šňůru ... :)) Člověk se pořád učí ..., mějte se hezky.

• 18. 8. 2009 9:21

Re: Tabulka slev na SP?
      Tabulka je tady:

http://leteckaposta.cz/706446364

• 17. 8. 2009 20:41

Re: Tabulka slev na SP
      už jsem to zjistila z BC diskuze.
      Pokud se podíváte na tabulku zleva: VZ 8.000, do druhého řádku pod 8.000 zadáte libovolný vyměřovací základ (do 27.100) a automaticky vám to vypočítá slevu - viz další sloupce ..., takto si zadáte všechny VZ v měsíci u všech z-ců, dejme tomu, že jich máte 20 a vypočte vám to celkovou slevu za konkrétní měsíc. Toto je dobrá pomůcka pro kontrolu se SW, protože nikdo není neomylný anebo, pokud nemáte SW a počítáte "v ruce".
      Takže 1. sloupec VZ, další sloupec vám automaticky vypočte rozdíl, tzn. strop 27.100 minus vámi zadaný VZ= x (2. sloupec), 3. sloupec má zadaný vzorec x*3,3%= vypočtená sleva nezaokrouhlená, 4. sloupec zaokrouhlí vypočtenou slevu, 5. sloupec udává nejvyšší možnou slevu, která činí 25% z vámi zadaného VZ, protože toto stanoví zákon a 6. poslední sloupec zaokrouhlí nejvyšší možnou slevu.
      Nejlepší je příklad, zkuste si zadat do prvního sloupce vyměřovací základ 3.000 Kč (zaměstnanec může být po část měsíce nemocný, proto nižší VZ), vzorec vypočte slevu 796 Kč, ale maximální možná sleva dle zákona může činit pouze 25% ze 3.000, tj. 750 Kč - viz poslední sloupec. Takže vy sice budete sledovat sloupec s vypočtenou zaokrouhlenou sllevou, tj. sloupec č. 4, ale zároveň musíte porovnat se sloupcem posledním a pokud v posledním sloupci bude nižší vypočtená sleva oproti sl.4, musíte uplatnit tuto nižší slevu. Nejlepší bude, když si zkusíte tento příklad sama, pak řekněte, pokud budete ještě něco potřebovat. Vypadá to složitě, ale jakmile si zkuším sama příklady, pak tomu porozumím (občas :))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).