Hlavní navigace

Výpověď

• (neregistrovaný) 90.177.108.---

17. 8. 2009 18:11

18. července jsem napsal do své výpovědi "Dávám výpověď z pracovního poměru ke dni 31. červenci"

Zaměstnavatel mi odpověďěl, že jsem nedodržel dvouměsíční výpovědní dobu, a že trvá na pokračování pracovního poměru. Má pravdu nebo jsem to napsal špatně a měl jsem napsat, že dávám výpověd z pracovního poměru k 30.září (tedy ke dni kdy chci skončit?)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 8. 2009 18:50

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Výpověď
      A jak jste to myslel "ke dni 31.7."? Jako že tím dnem skončí Váš prac. poměr? Pokud dáváte výpověď, nemusíte psát žádné datum, protože není vůbec podstatné. Při výpovědi totiž platí, že nejpve běží nejméně dvouměsíční výpovědní doba (pokud se nedohodnete na delší) a tato výpovědní doba začíná běžet od prvního dne měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém byla výpověď druhé straně prokazatelně doručena (čili kdy ji prokazatelně převzal). Takže když jste v červenci napsal, že dáváte výpověď z pracovního poměru a zaměstnavatel tento Váš dopis prokazatelně převzal do 31.7., pak výpovědní doba začala běžet od 1. srpna, běží 2 měsíce (po tu dobu pracujete) a Váš pracovní poměr skončí 30. září. Máte nějaký doklad o tom, kdy zaměstnavatel tu výpověď převzal?

• 17. 8. 2009 18:56

A (neregistrovaný) 90.177.108.---

no já jsem chtěl skončit k 30. září, ale z napsal jsem to jak jsem to napsal a oni my to vrátili s tím, že výpovědní doba je 2 měsíce.
      Z toho textu jak jsem to napsal to vypadá, že můj poměr končí k tomu 31. červenci.

• 18. 8. 2009 6:55

Jitka29 (neregistrovaný) 213.168.179.---

Zdravím Vás, no nevím, zda-li tomu správně rozumím a už vůbec, zda umím správně číst (hlavně po ránu), ale pokud jste 18.7. podal žádost o skončení PP ke dni 31.6., tak pak se na mě nezlobte, ale to bych Vás hnala asi taky. Pokud jste ale myslel, že jste podal žádost o skončení 18.6. a to ke dni 31.7., pak se jedná o skončení PP DOHODOU, kterou Vám musí schválit zaměstnavatel, pokud však odmítne, pak pracovní poměr končí ke dni 31.8.2009.

• 18. 8. 2009 9:24

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Jsem přesvědčena, že číst umíte, akorát po ráno děláte překlepy, protože o datu 31.6. nebo o datu 18.6. se tam vůbec nepíše. On prostě 18. 7. napsal výpověď (kterou i myslel jako výpověď), akorát že do ní zbytečně uvedl to datum 31.7. (a tím měl na mysli, že pak teprve mu poběží výpovědní doba). Zkrátka vše jak má být, akorát tam neměl uvádět do datum 31.7, protože to je zmatečné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).