Hlavní navigace

Ukončení studia a výživné

  • (neregistrovaný) 85.132.159.---

    18. 8. 2009 9:50

    Dobrý den,
    prosím o radu, jak je to s ukončením placení výživného po ukončení studia. Ty názory tady na internetu nejsou bohužel jednotné. Dcera ukončila studium VŠ letos v červnu, nebyla v evidenci ÚP, v červenci si sháněla zaměstnání, což se jí povedlo a od srpna nastoupila. Bývalý manžel výživné zaplatil naposled v červenci, ale já jsem nezaměstnaná, nebereme žádné dávky (až tento měsíc asi 3000,- na bydlení, bylo mi řečeno, že dcera má uzavřené stav.spoření - na kterém má pár tisíc,tak ať ho zruší, že se můžeme živit z toho), dcera dostane první výplatu až v půlce září, tak bych chtěla vědět, zda v tomto případě by neměla nárok na výživné i v srpnu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2009 12:57

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Ukončení studia a výživné
      Stavební spoření nemá být pro přiznání dávky posuzováno. Na 100pro jsem četl buď judikát nebo metodický pokyn, zkusím pohledat. Do výživného nedělám, ale možná by dcera mohla část výplaty za srpen dostat zálohově...

    • 18. 8. 2009 15:32

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Ukončení studia a výživné
      Tak se neposuzuje penzijní připojištění. Ke stavebnímu spoření viz §11 odst. 8 zákona č.111/2006 Sb.:
      "Možnost zvýšení příjmu z uzavřeného stavebního spoření se posuzuje až po uplynutí 6 měsíců, za které byla vyplacena dávka, pokud nárok na tuto dávku trvá; v případě, kdy by výše částky, která by byla pro účely zvýšení příjmu zrušením stavebního spoření získána, byla vyšší než desetinásobek částky životního minima společně posuzovaných osob, se k této možnosti zvýšení příjmu přihlíží ihned."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).