Re: napracovávat návštěvu lékaře
Ze ZP
Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu bylo-li vyšetření provedeno v nejbližším zdravotnickém zařízení, které je smlouvní vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil a nebylo jej možné provést mimo pracovní dobu.
Re: napracovávat návštěvu lékaře
a může tedy zaměstnavatel prodloužit dovolenou o jednotlivé dny navíc ? ne tedy o celé týdny ?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
18. 8. 2009 10:56
Dobrý den,
ráda bych věděla, jak je to s volnem na návštěvu lékaře. Jsme malá firma ( 7 zaměstnanců ) . Návštěvu lékaře v pracovní době musíme napracovat - lékaři tady na malém městě ale neordinují později odpoledne. Chodím jen zřídka, ale občas musím s dětmi ( ještě jim není 15 )
Šéf mi tvrdí, že záleží na jeho rozhodnutí jestli musíme napracovat nebo ne, protože on to platí. chtěla bych vědět, jak je to podle zákona.