Hlavní navigace

Zákoník práce - určené pracoviště

• (neregistrovaný) 213.194.206.---

18. 8. 2009 11:58

V dodatku k pracovní smlouvě mám od nového zaměstnavatele 3 místa pracoviště, z toho jedno je určeno jako hlavní. Když mě zaměstnavatel přesune potřebnou dobu na druhé uvedené, musí mi proplácet rozdíl v dopravě?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2009 17:05

Drugos (neregistrovaný) 88.101.188.---

Re: Zákoník práce - určené pracoviště
      Nevidím problém v určení více pracovních míst s označením jednoho hlavního. Zaměstnavatel Vás proto i na základě Vaší pracovní smlouvy může šoupak, kám chce. Ale pokud Vám tímto převelením vznikají další náklady, třeba jak píšete v dopravě, tak by tento Váš přesun měl být hrazený zaměstnavatelem, ale samozřejmě i jiné další náklady vaší osoby.
      Zaměstnavatel má určitě vůz v majetku společnosti a náklady spojené s provozem si dává do nákladů, tak Vás přece může svést.
      Ale je tu jedno aleeeeeeee, je třeba se podívat do Vaší pracovní smlouvy, jestli se tam nenachází třeba odstavec, ve kterém se zavazujet, že se budete šoupat po pracovních místech sama na vlastní náklady.
      To by pak bylo mrzuté, že? :))

• 18. 8. 2009 22:05

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Zákoník práce - určené pracoviště
      Já mám jiný názor. V pracovní smlouvě může být smluvených více míst výkonu práce. Do místa výkonu práce se dopravujete z bydliště a tato cesta není cestou pracovní. Takže když určí, že Váš výkon práce bude začínat ze smluveného místa A, dopravíte se z domu do místa A. Když určí, že budete pracovat ve smluveném místě B, tak se z domu dopravíte do místa B. Je to Vaše soukromá doprava. Jiné by to bylo, kdybyste měl určeno, že se máte dostavit nejprve do místa A a z něj pak do místa B, to už by šlo o pracovní cestu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).