Hlavní navigace

Neplacené volno 2009 - půl roku

• (neregistrovaný) 62.245.82.---

18. 8. 2009 14:46

Dobrý den, prosím o radu zkušenější. Můj zaměstnanec požádal o neplacené volno na půl roku (leden - červen 2009). Ovšem nyní mi přišlo ze sociálky, že musím kolegu odhlásit na PSSZ a odhlásit i zaměstnavatele z registru (jiné zaměstnance nemám). Jak se má správně postupovat ? To mám kolegu na půl roku propustit (odhláška, zápočťák apod.) a teď ho znovu přihlásit včetně přihlášení zaměstnavatele do registru ? Vždyť, ale za něj odvádím ZP a tudíž bych ho měla vést neustále v mzdové agendě, ne ?
    Předem děkuji za co možná nejsrozumitelnější odpovědi, sociálka to totiž neví.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2009 16:27

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Neplacené volno 2009 - půl roku
      Měla jsem tentýž případ, jediný zaměstnanec a dlouhodobé neplacené volno než se dohodl na skončení. Žádné odhlášení nikdo nechtěl, vždyť byl až do skončení poměru zaměstnancem. Na sociálku i ZP jsem zasílala nulové přehledy.

• 18. 8. 2009 16:32

PetraB. (neregistrovaný) 62.245.82.---

--------------
      No to já taky posílám nulové přehledy, ale přesto mi poslali formuláře včetně papírku na odhlášení.
      -------------

• 20. 8. 2009 11:24

JanaH (neregistrovaný) 193.165.170.---

Mají na mysli asi akci 7 - Skončení z důvodu přerušení (např. rodičovská dovolená, neplacené volno delší než 30 dnů), ale na školení a dokonce i v jejich instrukcích je, že to nemáme hlásit,neboť neprošla změna zdrav.poj., která na to byla navázána. Neplynou z tohoto žádné sankce, ale když Vás přímo obeslali, tak jim udělejte radost a napište akci 7. Nezapomeňte po návratu z NV znovu přihlásit kódem 8.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).