Hlavní navigace

Čtyřkolka

  • (neregistrovaný) 213.29.69.---

    18. 8. 2009 15:03

    můžu si u čtyřkolky uplatnit DPH?
    v TP je uvedeno motocykl, čtyřkolka, kategorie vozidla LE
    děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2009 15:46

      drugos (neregistrovaný) 88.101.188.---

      Re: čtyřkolka
      Myslím si, že lze uplatnit odpočet DPH pouze u motorových vozidel, které mají v technickém průkazu označení N1, což jsou nákladní vozidla nebo osobní vozidla s přestavbou na N1. Nejsem si však jistý, jestli nedošlo k nějaké reformě, páč politici se zabývají převážně těmito věcmi, krom spaní :))

    • 18. 8. 2009 16:57

      Zdena R (neregistrovaný) 84.42.207.---

      Re: čtyřkolka
      Pokud budete čtyřkolku využívat k uskutečňování své ekonomické činnosti (k plnění, ze kterých odvádíte daň na výstupu), tak si můžete uplatnit nárok na odpočet. Nárok buď plný, nebo krácený, záleží na Vašich konkrétních podmínkách, pročtěte § 72, odstavce4 a 5 zákona o DPH.

    • 19. 8. 2009 8:11

      MN (neregistrovaný) 213.29.69.---

      Re: čtyřkolka
      **díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).