Hlavní navigace

Mimořádná sleva na pojistném

  • (neregistrovaný) 80.250.30.---

    19. 8. 2009 7:09

    Dobrý den, potřebovala bych znát váš názor na to, když v červnu vyplňujete pro OSSZ potvrzení v souvislosti se žádostí o předčasný důchod, který se žádá od měsíce září. Je to jako byste se dozvěděli v červnu, že zaměstnankyně bude v září končit (ale ona nic nedává) nebo se to tak v tomto případě nebere?
    Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 8. 2009 10:38

      AM (neregistrovaný) 90.178.162.---

      Re: Mimořádná sleva na pojistném
      Podle mého názoru vyplněné Potvrzení zaměstnavatele podle § 83 zákona č. 582/1991 Sb. je pouze podkladem k žádosti o důchod a není úkonem, kterým se ukončuje PP.
      V Potvrzení se sice vyplňuje, zda PP trvá nebo skončí, ale způsob skončení se neuvádí. Považuji toto Potvrzení jako doklad, kterým mezi sebou "komunikuje" OSSZ a zaměstnavatel, nikoliv zaměstnavatel a zaměstnanec jako dva účastníci pracovněprávního vztahu. Teprve až v souvislosti s odchodem do důchodu zaměstnanec DORUČÍ zaměstnavateli výpověď, žádost o dohodu, vyjímečně možná oznámení o zrušení PP ve zkušební době, tak se řeší ukončení PP a nárok na slevu SP. Nebo se může zaměstnavatel se zaměstnancem dohodnout na změně prac.poměru na dobu určitou (k datu odchodu do důchodu) a nárok na slevu v červnu až srpnu trvá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).