Hlavní navigace

PPM, rodičák a ukončení PP

• (neregistrovaný) 85.70.113.---

19. 8. 2009 8:03

Náhodou jsem zjistila, že paní, která byla u nás před mateřskou zaměstnaná - konec PPM 17.5.2007, potom rodičovská, nastoupila do nového zaměstnání. Nic nám neřekla, co s tím. Jak by měl vypadat ELDP za letošní rok? Děkuju

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 8. 2009 8:05

(neregistrovaný) 85.70.113.---

Re: PPM, rodičák a ukončení PP
      Ještě - o dovolenou po PPM nežádala ani jak bude dlouho s dítětem doma, v té domě jsem zde já ještě nebyla. Dovolená se jí bude krátit nebo už nemá nárok?

• 19. 8. 2009 8:42

vv (neregistrovaný) 88.81.91.---

Já říkám jako z holubníku
      To od ní nechtěl nový zaměstnavatel potvrzení od předcházejícího zaměstnavatele?
      Ukončila bych jí pracovní poměr zpětně ke dni nástupu k novému zaměstnavateli a pak bych spočítala případný nárok na řádnou dovolenou, kterou bych jí proplatila.

• 19. 8. 2009 8:52

all (neregistrovaný) 77.93.205.---

Jo ? A jak byste ten PP ukončila zpětně ? Ona třeba PP vůbec ukončit nechce. Možná je jen znalá a ví to, co psala právnička VH - nepožádá-li , žádá konkludentně, čili do 3 let věku dítěte. Přitom může klidně pracovat u jiného zaměstnavatele.

• 19. 8. 2009 8:49

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

To, že nastoupila jinam do práce, ještě neznamená, že u vás končí. Ona může mít více zaměstnání současně - u Vás je na rodičovské dovolené, jinde pracuje. Ovšem chyba je, že u Vás nepožádala písemně o rodičovskou dovolenou, takže bych ji zkontaktovala s tím, ať žádost o rodičovskou zašle. 30.6. tady byla debata s názvem "pozdě podaná žádost na RD", kdy žena také písemně nepožádala o rodičovskou a nastoupila na ni a VH vysvětlovala, že chybějící písemná žádost není na závadu, protože: "Vaše zaměstnankyně požádala o čerpání RD konkludentně tím, že po skončení MD do zaměstnání nenastoupila, takže její nepřítomnost můžete jen stěží kvalifikovat jako neomluvenou. Zákoník práce pro žádost o RD nepředepisuje žádnou formu, takže je třeba akceptovat projev vůle v jakékoliv formě"
      A co se týká délky rodičovské - když neurčila její trvání, má se zato, že na ní chce být nejdéle možnou dobu, tj. do 3 let dítěte (a to bude někdy na jaře 2010). Ale třeba by se teď na skončení prac. poměru dohodla, to nevím. Nevyčerpaná řádná dovolená z 2007 jí je schována na dobu po rodičovské (nebo po skončení prac. poměru) a bude pokrácená.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).