Hlavní navigace

Výpočet DPH odspodu-odshora

  • (neregistrovaný) 82.99.161.---

    20. 8. 2009 8:36

    Mohl by mi prosím Vás někdo objasnit počítání DPH tzv. odshora a odspodu? Máme program kde když např. ze 100 000 /vč. DPH/ spočítám základ DPH na 84 033,61 a daň 15 966,39 tak na dokladu o přij. platbě mi vyjde nějaká koruna rozdíllu. Prý je tím výpočtem odspoda. Rozdíl se potom srovná v konečném daň dokladu. Moc díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2009 12:15

      elška (neregistrovaný) 217.115.252.---

      Re: výpočet DPH odspodu-odshora
      Nekomplikujte si to - 15 966.40 + 84 033,60
      proč děláte problém s ničeho?????????!!!!!!!!!!!

    • 20. 8. 2009 13:04

      JS (neregistrovaný) 89.103.118.---

      Re: výpočet DPH odspodu-odshora
      Odshora - tedy výpočet DPH z ceny včetně daně - v zákoně o DPH je dán vzoreček (pro 19 % je to: cena vč. DPH * 0,1597= DPH, viz. § 37 zák. o DPH). Pokud takto vypočítáte DPH a odečtete od ceny vč. DPH tak vyjde základ. Ale pokud vezmete základ * 0,19 - nebude se to rovnat ceně vč. DPH právě o to zaokrouhlení.
      Tento výpočet (odshora) se používá třeba při výpočtu DPH ze zjednodušeného daňového dokladu (kde není přesně vyčíslená daň), dále při výpočtu DPH z přijaté zálohy.
      Pokud máte na dokladu vyčíselné DPH, musíte se toho držet.

    • 20. 8. 2009 19:21

      ivana08 (neregistrovaný) 217.115.252.---

      Re: výpočet DPH odspodu-odshora
      Pokud je vyčíslené DPH - musíte dodržet - špatně přečtený zákon,
      protože pokud je DPH vypočteno špatně, tak Vy jste povinen DPH
      opravit a uplatnit správnou částku

    • 20. 8. 2009 22:43

      I.B (neregistrovaný) 90.176.150.---

      Re: výpočet DPH odspodu-odshora
      To co napsala Ivana08 se týká pouze ZDD....
      Za správnost zjednodušeného daňového dokladu a výpočet DPH odpovídá kupující, i když je na dokladu DPH uvedena prodávajícím.
      Za správnost běžného daňového dokladu a výpočet DPH odpovídá ten, kdo jej vydává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).