Hlavní navigace

Státní zaměstnanec a společník/jednatel

  • (neregistrovaný) 83.208.226.---

    20. 8. 2009 10:02

    Dobrý den,

    chtěl bych se zeptat, zda je možné, abych byl státním zaměstnancem (úředníkem) a zároveň společníkem/jednatelem ve firmě s ručením omezeným? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2009 10:16

      pája

      Re: Státní zaměstnanec a společník/jedna
      § 303 odst.3 to zakazuje, nejde-li o případ, kdy Vás vyšle zam-tel do orgánu řídícího nebo kontrolního u právnické osoby-podnikatele.

    • 20. 8. 2009 10:38

      Oldřich Bošek (neregistrovaný) 83.208.226.---

      Re: Státní zaměstnanec a společník/jedna
      pokud by mne tedy zaměstnavatel vyslal do takového orgánu a nepobíral bych odměnu od takovéto právnické osoby, je možné se tedy stát společníkem/jednatelem, jestli tomu dobře rozumím. Znamená to tedy, že stačí písemný souhlas zaměstnavatele (Městského úřadu), aby bylo možné se stát společníkem/jednatelem?

    • 20. 8. 2009 11:06

      pája

      Re: Státní zaměstnanec a společník/jedna
      Společníkem se můžete stát dle odst. 4 § 303 s předchozím písemným souhlasem MěÚ-zaměstnavatele.
      Jednatelem-stat.orgánem být nemůžete, protože Vás MÚ asi nevyšle, to by učinil v případě, že by založilo město-obec např. s.r.o. tech.služby nebo jinou PO podnikatelskou a vyslalo Vás- svého zaměstnance do řídícího orgánu jako svého zástupce s cílem dohlížet, kontrolovat činnost PO. Souhlas MÚ není vysláním .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).