Hlavní navigace

Exekuce - prosím o kontrolu

  • (neregistrovaný)

    20. 8. 2009 22:16

    Dobrý den, moc prosím o kontrolu exekuce - nejsem si vůbec jistá...
    Čistá mzda je 13.350, zam.je ženatý, žena na RP, dvě děti. Na další dítě se má strhávat výživné 1000 a dále by měl platit exekuci 4.353.
    Úplně jsem se do toho zamotala, vychází mi, že mám strhnout celé výživné a na exekuci jenom 1.755? Prosííím, nerada bych v tom udělala chybu...
    Díky moc!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2009 22:36

      ilča (neregistrovaný)

      Re: exekuce - prosím o kontrolu
      Zkoušela jse výpočet na www.vyplata.cz?
      Když jsem zadala vaše čísla, vyšlo tam, že na exekuci ještě lze
      vzít 1800.Ale určitě se ozvou zkušenější.

    • 20. 8. 2009 23:03

      ... (neregistrovaný)

      Re: exekuce - prosím o kontrolu
      Doporučuji stáhnout program pro výpočet z adresy
      http://rapidshare.com/files/254572652/Srazka_ze_mzdy_SE.xls
      (kliknout na ikonu Free user, následně na Download=bílou šipku v modrém kruhu).
      Při parametrech, co jste udala (2 děti, 3. dítě se nepočítá kvůli výživnému) se pro přednostní pohledávky dá strhnout 3510 Kč a pro nepřednostní 1755 Kč.
      Na výživné stačí srážka celá, teď jde o to, jestli je 4353 přednostní nebo nepřednostní. Pokud přednostní, strhne se 2510 Kč a pokud nepřednostní, tak 1755 Kč.

    • 21. 8. 2009 7:28

      j_ana (neregistrovaný)

      Re: exekuce - prosím o kontrolu
      Hrozně moc vám děkuju! Ještě jsem se chtěla zeptat, co bych měla dostat jako podklad k srážkám.. Zatím mi dal jen ZL, kde má srážky vypsané.. Neměla bych od původní účetní dostat přímo nařízení o exekuci?

    • 21. 8. 2009 7:45

      ... (neregistrovaný)

      Re: exekuce - prosím o kontrolu
      Pokud má v ZL o exekuci vše, jak určuje §313 odst.1 zákoníku práce, tak by vám nemělo činit žádný problém adresovat srážku správně. Změně plátce mzdy se věnuje §293-§296 občanského soudního řádu (99/1963 Sb.), tak si těch pár §§ přečtěte - např.
      §294 odst.2: "Zjistí-li ten, u koho povinný nastoupil nově do práce, že byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami z jeho mzdy, oznámí to bez odkladu soudu, který výkon nařídil."

    • 21. 8. 2009 8:37

      j_ana (neregistrovaný)

      Re: exekuce - prosím o kontrolu
      Tak mám pocit, že čím víc se ptám, tím víc se dovím :-))) ... a tím víc vím, jak málo vím... moc děkuji za odkazy... Zatím mi právě předal jen číslo účtu, částku a VS, nevím celkovou částku, o co se jedná, neznám soud, který výkon nařídil... nechápu, co všechno by měla účetní znát : -( ... místo slibovaných zjednodušení mi to přijde čím dál horší...

    • 21. 8. 2009 8:43

      Líba (neregistrovaný)

      Re: exekuce - prosím o kontrolu
      Spojte se s účetní bývalého zaměstnavatele, ať vystaví ZL s údaji, které má obsahovat.
      § 294
      (1) Ten, kdo přijímá zaměstnance do práce, je povinen vyžádat si od něho potvrzení vystavené tím, u koho naposledy pracoval, o tom, zda byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami z jeho mzdy, kterým soudem a v čí prospěch. Takové potvrzení je povinen každý zaměstnavatel vydat zaměstnanci, který u něho přestal pracovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).