Hlavní navigace

Účtování pohledávek po ukončení konkurzu

• (neregistrovaný) 194.108.137.---

21. 8. 2009 8:52

Dobrý den. Prosím o radu. Máme přihlášenou pohledávku do konkursu od r. 2001. Nyní jsme obdrželi výtěžek z konkursu. Potřebujeme pro odepsání pohledávek v účetnictví doklad: usnesení ze soudu o konečné zprávě správce konkurzní podstaty, čili ukončení konkurzu ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 8. 2009 10:05

Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

Re: Účtování pohledávek po ukončení konk
      Asi ho pošlou dodatečně - nám to také tak přišlo - nejdříve peníze a potom doklad o úhradě. - popř. bych si vytiskla (nebo ofotila) výpis z účtu s uvedením kdo uhradil ..... a doložila bych k vnitřnímu dokladu, kterým bych účtovala rozpuštění rezervy na pohledávku. Ale na to máte do konce roku - a pokud by vám doklad nepřišel, můžete si jej vyžádat.
      Rozpuštění vytvořené rezervy jsem účtovala stejně jako tvorbu - ale s mínusovým znaménkem.

• 21. 8. 2009 10:25

Marťa* (neregistrovaný) 194.108.137.---

Děkuji. Naúčtovat to umím, šlo mi jen o ten papír. Protože soudy již nemají povinnost rozesílat usnesení o ukočení konkurzu. Rozhodnutí o ukončení se vyvěšuje na úřední desce soudu a v ČR publikuje i v Insolvenčním rejstříku. Jenže ten náš dlužník je v Německu a jakoukoliv pomoc nemůžume očekávat ani od německého správce konkursní podstaty. Museli bychom navštívit příslušný soud v Německu a nahlédnout do spisu. Jenže můj šéf není návštěvě soudu v Německu nakloněn. TAk proto se ptám :-))
      Děkuji moc za odpověd a hezký den.

• 21. 8. 2009 11:12

Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

Měli jsem dlužníka rovněž z Německa a opravdu poslal přípis o ukončení konkurzu s uvedením částky . Asi jak který ....
      mějte se hezky ..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).