Hlavní navigace

Dědictví, výplata z nemovitosti

  • (neregistrovaný) 88.102.34.---

    21. 8. 2009 10:11

    Dobrý den, potřeboval bych poradit. Po mém zemřelém otci jsem sdědil 1/4 rodiného domu. Protože mi macecha neumožňovala přístup do něj dal jsem to k soudu s návrhem na odprodej této 1/4 mé maceše. Dohodli jsme se a teď by mi zajímalo, zda z vyplacené částky budu platit nějakou daň? Nebo se to počítá pořád do dědictví?
    Moc děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 8. 2009 12:54

      Vali (neregistrovaný) 213.192.19.---

      Re: dědictví, výplata z nemovitosti
      Platit budete daň z převodu nemovitosti. Od daně z příjmů je prodej osvobozen dle § 4 odst. 1 b).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).