Hlavní navigace

Prosím mzdové-mateřská a žádost o čerpán

• (neregistrovaný) 213.250.195.---

23. 8. 2009 22:01

Dobrý den, prosím Vás, v roce 2009 jsem byla na nemocenské v měsíci leden, únor a březen, potom jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou, teď, před nsátupem na mateřskou dovolenou chci požádat o čerpání dovolené. Na jakou část dovolené za rok 2009 mám nárok? Bude se mi dovolená krátit?
    Děkuji.
    Dovolenou máme 4 týdny.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 8. 2009 22:21

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Prosím mzdové-mateřská a žádost o če
      Nerozumím tomu nástupu na rodičovskou dovolenou. Píšete, že jste letos od ledna byla na nemocenské, z ní jste přešla na rodičovskou a máte nastupovat na mateřskou - je to nějaké zmatené.

• 23. 8. 2009 22:45

Renaa (neregistrovaný) 213.250.195.---

Pardón, otočila jsem pojmy.Nemocenská, naní navazovala mateřská a teď bude následovat rodičovská, po vyčerpání dovolené, o kterou si chci požádat.

• 23. 8. 2009 22:54

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Tak to jo, teď to dává smysl. Vznikl Vám nárok na celoroční výměru řádné dovolené. Krácena nebude, protože jste letos v důsledku nemocenské nezameškala ani 100 pracovních směn. Pokud tedy požádáte včas o čerpání řádné dovolené tak, aby bezprostředně navazovala na mateřskou,můžete požádat o čerpání celoroční nekrácené výměry (plus případný zbytek z roku 2008). A pak teprve včas požádat o rodičovskou dovolenou tak, aby navazovala na vyčerpanou řádnou dovolenou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).