Hlavní navigace

Sazba DPH - venkovni dlazba, obrubniky

 • (neregistrovaný) 78.24.12.---

  24. 8. 2009 9:19

  Dobrý den,

  prosím Vás, nevíte někdo jaká je sazba DPH u venkovní dlažby vč. obrubníku při výstavbě domu? Domnívala jsem se, že to je součástí stavby, tj. bude uvedeno ve snížené sazbě, ale stavební firma nám chce napočítat sazbu základní.

  Předem děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 8. 2009 14:31

   Zdena R (neregistrovaný) 84.42.207.---

   Re: Sazba DPH - venkovni dlazba, obrubni
   Informace k uplatňování zákona o DPH u výstavby po 1.1.2008

   http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846C-5254C00C/cds/xsl/legislativa_metodika_8659.html?year=

   Příslušenstvím rodinného domu a bytového domu nejsou plošné stavby.
   Plošné stavby
   Pokud nejsou plošné stavby nemovitostí podle § 119 odst. 2 zákona č. 40/1964 Sb., občanského zákoníku (nejedná se o stavby spojené se zemí pevným základem), jedná se o zpevnění povrchu pozemku. Takové plošné stavby jsou součástí pozemku a tvoří s ním jednu věc a nelze je fakticky ani hospodářsky od pozemku oddělit. Jedná se například o zámkovou dlažbu, která je rozebíratelná, chodníky, odstavné plochy pro vozidla, dlažby a obruby, opěrné zdi a zahradní jezírka.

   Pokud je plošná stavba stavbou nemovitou, tj. taková, která je spojena se zemí pevným základem, může být příslušenstvím bytového domu nebo rodinného domu. Jedná se například o plošnou stavbu, která splňuje všechny znaky nemovité stavby, je ve vlastnictví stejného vlastníka jako bytový dům nebo rodinný dům a tvoří s bytovým domem nebo rodinným domem jeden funkční celek. Například stavba, která slouží k parkování vozidel, přičemž nejde o veřejné parkoviště.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).