Hlavní navigace

DUZP

  • (neregistrovaný) 82.99.161.---

    24. 8. 2009 10:06

    Můžeme si ve vnitřních předpisech firmy stanovit, že DUZP bude pro nás den připsání zálohové úhrady na účet a že do té doby je zboží apod., které si kupující odebral u odběratele pouze uskladněno a kupující k němu nabyde vlastnické právo až po úplném zaplacení fakturované ceny ? V podstatě ten den odběru není prodej ale pouze uskladnění. A větu o podobné formulaci bychom tiskli na zálohové faktury a ostatní přílohy k nim vč, smluv?Máte s tím někdo zkušenost? Díky?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2009 13:54

      Ila (neregistrovaný) 80.188.167.---

      Re: DUZP
      Musíte být v souladu s §21 zák.o DPH konkrétně pro Váš případ odst.1, který říká, že plátce je povinen přiznat daň na výstupu ke dni uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí platby a to k tomu dni, který nastane dříve. Pokud si odběratel odebral zboží dříve než jste přijali zálohovou platbu, DUZP je dnem převzetí zboží a vaše povinnost přiznat daň byla k tomuto datu, pokud vám přišla platba dříve než si odběratel odebral zboží, tak je vaší povinnosti vystavit doklad na přijatou platbu a odvést daň k datu přijetí platby.
      Klausuli o vlastnickém právu bych zakotvila do kupní smlouvy, s DPH to nemá nic společného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).