Hlavní navigace

Dohoda o pracovní činnosti

• (neregistrovaný) 88.101.215.---

24. 8. 2009 12:10

Se svým zaměstanvatelem mám pracovní smlouvu na HPP na dobu neurčitou v normálním rozsahu pracovní doby.
    Teď mi nabídl ten samý zaměstnavatel další smlouvu na DoPČ na dobu neurčitou v rozsahu práce 18,75 h týdně na práci ,kterou já ale vykonávat nechci . Mohu takovou smlouvu odmítnout ? Nebo to může zaměstnavatel považovat za porušení kázně a vyvodit z toho důsledky?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 8. 2009 12:52

Šárka K. (neregistrovaný) 213.192.55.---

Re: Dohoda o pracovní činnosti
      Dohoda o pracovní činnosti je vlastně další pracovní poměr, z kterého opět odvádíte SP, ZP a daň, a neměl by mít vliv na jiný, uzavřený jinou pracovní smlouvou - na váš HPP.

• 24. 8. 2009 12:56

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Píšete o další smlouvě, čemuž rozumím tak, že kromě práce v pracovním poměru (který by zůstal nezměněný) Vám nabízí další práci na DPČ. Nejste nijak povinna smluvit si další pracovní vztah. Za porušení pracovních povinností by mohl považovat, kdybyste odmítla vykonávat práci, kterou máte smluvenou v pracovní smlouvě.
      Ani pokud by šlo o to, že místo toho pracovního poměru by navrhoval DPČ (tedy prac. poměr ukončit a smluvit DPČ), nemusíte na to přistoupit.

• 24. 8. 2009 16:38

asha (neregistrovaný) 88.101.215.---

Děkuji za odpověď , můj HPP je vytížený a druhý bych prostě nezvládala ani časově ani fyzicky.Člověk má v dnešní době strach o zaměstnání a někteří zaměstnavatelé toho myslím zneužívají .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).