Hlavní navigace

Dovolená

  • (neregistrovaný)

    24. 8. 2009 17:46

    Takže jeden týden dělám st a čt to jsou 2dny každý den 16hod to jest 32hod další týden dělám po ut pá so ne to je 5dní z toho 3dny po 16hod to je 48hod so ne po 12hod dalších 24hod v měsíci mám 2krátké týdny 2dlouhé týdny dohromady 208hod za měsíc pokud si vezmu dovolenou o krátký týden což jsou 2moje pracovní dny vedoucí mi odečte 4dny dovolené o dlouhý týden u mě 5prac.dní tak mi odečte 6dnu z dovolené už nevím jak to lépe napsat

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 8. 2009 18:37

      Jiřka1 (neregistrovaný)

      Re: Dovolená
      Já jsem Vám psala, jak to má být. Máte smluvený nějaký úvazek (např. plný). Máte nepravidelně rozvrženou pracovní dobu, takže nepracujete od pondělí do pátku po 8 hodinách, ale je Vám tento úvazek rozvržen nepravidelně do směn. Pokud děláte nějaké přesčasy, tak ty se pro nárok na dovolenou neberou v úvahu. Takže sjednaný úvazek je Vám rozvržen do směn - jeden týden děláte méně hodin, druhý týden více hodin, v jednom měsíci Vám to vyjde na více a v druhém měsíci na méně hodin. V průměru za 26 týdnů (nebo 52 týdnů, pokud máte odbory) máte bez přesčasů odpracovat ten smluvený týdenní úvazek. Dovolená Vám má být přepočítána takto: počet plánovaných směn v celém roce (ne přesčasové směn) x počet týdnů dovolené (4 nebo 5) : 52,14. Vyjde počet dnů dovolené na rok (např. místo 20 dnů vyjde 22 dnů). Když si vezmete dovolenou od pondělí do neděle a v tom týdnu jste měla mít 2 směny po 16 h, vyberete si vlastně z dovolené 2 dny a zaplaceno Vám má být 2 x 16h. Takže vedoucí to dělá špatně, pokud Vám z dovolené odečítá 4 dny místo dvou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).