Hlavní navigace

Loterijní zákon

  • (neregistrovaný) 78.136.159.---

    25. 8. 2009 7:55

    Dobrý den, našel by se zde někdo, kdo se vyzná v loterijním zákoně.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2009 9:29

      Aneta (neregistrovaný) 78.136.159.---

      Re: loterijní zákon
      Jsme občanské sdružení a pořádáme sportovně motoristickou akci. Na této akci chceme udělat tipovací soutěž. Lidé si budou moct tipnout zda vyhraje v určité disciplíně jedna skupina, nebo druhá. Tipovat by si měli tak, že si zakoupí tipovací lístky v hodnotě 40Kč. Výherci (může jich být i 100) pak dostanou jako výhru čepici, kterou jsme zakoupili v hodnotě cca 40Kč. Můžeme to takhle udělat? Můžeme od lidí vybírat peníze a dát jen části z nich věcnou odměnu? Jak je to s pohledu zákona o loterii a z pohledu zákona o dani z příjmu?

    • 25. 8. 2009 9:52

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: loterijní zákon
      Přes 2 zdi mi sedí metodici přes loterijní zákon, leč jsem zapomněl na jejich aktuální dovolenou. Pokud nezapomenu, vyjádřím se k vašemu dotazu příští týden. Sám jsem kdysi psal seminární práci, ale týkala se procesu při aplikaci loterijního zákona, ke hmotě se vyjádří kolegové. Pokud dotaz spěchá, sežeňte si zákon 202/1990 Sb. a upečeme odpověď rukou společnou.

    • 25. 8. 2009 12:42

      Aneta (neregistrovaný) 78.136.137.---

      Re: loterijní zákon
      Hm... je to 25 stran, vidím to na kávu, nohy na stole a barevný fix.... jdu studova. :(
      Mám nachystané oficiální pravidla tipovací soutěže, co jsem tak různě stáhla z netu. Dala jsem pár dokumentů dohromady a vytvořila z toho jeden, pro nás šitý na míru. Teď jen to doladit se zákonem.... Měla bych to mít tento týden hotové, ale snad to ustojím, když to bude později, akce je 5.9.2009

    • 25. 8. 2009 18:11

      Aneta (neregistrovaný) 78.136.158.---

      Re: loterijní zákon
      Tak jsem si letmo proletěla ten zákon. Nevím jestli se to bude vztahovat i na náš případ. Podle mně je rozdíl mezi sázkou nebo loterií a tipovací soutěží. Nechci žádát o nějaké povolení. Přece to musí jít nějak i bez toho.....

    • 26. 8. 2009 10:37

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: loterijní zákon
      Jelikož jste psala o pořádání akce 5.září, nevím, jestli bude váš finanční úřad tolerantní - domnívám se, že se na vaši akci vztahuje ustanovení o spotřebitelské soutěži - §1 odst.4 (druhá polovina odstavce) - nejméně 15 dní předem oznámit vašemu FÚ. Nejlepší by bylo, kdybyste dotaz vznesla co nejdříve na váš FÚ, určitě vám poradí.
      Oznámení dle prováděcího předpisu - vyhlášky MF 315/1999 Sb. obsahuje:
      a) u právnických osob obchodní jméno, identifikační číslo a sídlo, u fyzických osob jméno, příjmení, rodné číslo, bylo-li přiděleno, jinak datum narození, místo trvalého pobytu, obchodní jméno, identifikační číslo a místo podnikání, liší-li se od místa trvalého pobytu,
      b) jméno, příjmení, rodné číslo, datum narození a místo trvalého pobytu osoby nebo osob, které jsou statutárním orgánem nebo jeho členy, s uvedením rozsahu oprávnění jednat a podepisovat jménem právnické osoby,
      c) název, stručný popis soutěže, ankety a jiné akce o ceny (např. reklamní akce na určitý výrobek, produkt nebo službu),
      d) dobu konání soutěže, ankety nebo jiné akce o ceny, tj. přesné datum jejího zahájení a ukončení. Datem ukončení se rozumí datum posledního slosování nebo jinak uskutečněného náhodného výběru výherců soutěže, ankety a jiné akce o ceny,
      e) souhrn nepeněžitých výher v peněžním vyjádření, k jejichž poskytnutí se provozovatel zavazuje a hodnotu jednotlivých výher. Peněžní vyjádření nepeněžitých výher se provádí podle zvláštního předpisu, 2)
      f) místo, způsob a lhůty pro předání výher.
      (2) Oznámení podléhají rovněž všechny změny v údajích uvedených v odstavci 1, a to ve lhůtě do 15 dnů po dni, v němž ke změně došlo.
      (3) Za každou jednotlivou soutěž, anketu nebo jinou akci o ceny se podává samostatné oznámení.
      (4) Pokud zahájení a ukončení soutěže, ankety nebo jiné akce o ceny je rozloženo do více kalendářních roků, uvede provozovatel v oznámení souhrn nepeněžitých výher a hodnotu jednotlivých výher v rozdělení podle jednotlivých kalendářních roků.

    • 31. 8. 2009 10:34

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: loterijní zákon
      Odpovídám, jak jsem slíbil. Snad vám můj minulý příspěvek pomohl, jelikož je to přesně tak, jak jsem napsal. Není třeba žádného povolení, pouze máte oznamovací povinnost. U nás jsou kolegové tolerantní, takže i když oznámení proběhne později než 15 dní před akcí, žádnou sankci neuplatňují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).