Hlavní navigace

Odhad - daň z převodu nemovitosti

  • (neregistrovaný) 212.71.135.---

    25. 8. 2009 8:20

    Dobrý den, prodala jsem byt. Do 3 měsíců od nabytí právní moci zápisu na KN musím podat daňové přiznání a zaplatit daň. K tomu potřebuji odhad ceny. V bytě ale již vlastně bydlí cizí lidé a mají ten byt třeba zhodnocen. Měla jsem si ten odhad pořídit ještě při prodeji? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2009 8:24

      s (neregistrovaný) 88.102.7.---

      Re: odhad - daň z převodu nemovitosti
      Určitě jste měla mít odhad, daň se pak platí z vyšší ceny, tj. buďto odhadní nebo prodejní, ale jak to udělat zpětně netuším, snad vám někdo poradí

    • 25. 8. 2009 8:46

      PavlaS (neregistrovaný) 193.84.203.---

      Re: odhad - daň z převodu nemovitosti
      musíte sehnat odhadce a požádat lidi,ktří v tom bytě bydlí,aby odhadci umožnili vstup

    • 25. 8. 2009 9:27

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: odhad - daň z převodu nemovitosti
      Těžko Bycha honit. Za minulé právní úpravy, kdy na vyměření daně měl finančák 3 roky a daň byla 5%, to teprve byli lidi naštvaný, že prodávali bez odhadu pastoušku a finančák jim daň vyměřil za 3 roky z hodnoty pěkné vilky.
      Dle §21 odst.3 zákona DDD (357/1992Sb.) je odhad součástí daňového přiznání. Pokud ho nemáte, finančák si ho opatří na vaše náklady.

    • 25. 8. 2009 10:11

      právníik1 (neregistrovaný) 193.179.187.---

      Re: odhad - daň z převodu nemovitosti
      Dobrý den, prodala jsem byt. Do 3 měsíců od nabytí právní moci zápisu na KN musím podat daňové přiznání a zaplatit daň. K tomu potřebuji odhad ceny. V bytě ale již vlastně bydlí cizí lidé a mají ten byt třeba zhodnocen. Měla jsem si ten odhad pořídit ještě při prodeji?
      Děkuji.
      Znalec umí ocenit byt i "zpětně", tedy k datu a ve stavu při prodeji a pokud máte v kupní smlouvě byt dobře popsaný (počet místností, jejich výměry, vybavení bytu), tak jej ani vidět nemusí. Informace totiž může čerpat i z Prohlášení vlastníka, kterým byly v domě vymezeny jednotky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).