Hlavní navigace

Zkušenosti s personální agenturou?

 • (neregistrovaný) 90.178.197.---

  25. 8. 2009 11:16

  Dobrý den, prosím, má tady někdo zkušenosti se zaměstnáváním lidí prostřednictvím personální agentury? Chtěli bychom si na pohovor pozvat jednoho uchazeče o práci, který je veden v této agentuře. Agentura ale po nás chce, abychom podepsali smlouvu o zprostředkování pracovníka a teprve potom nám domluví schůzku. Ale já se bojím, aby něco "nešili". Sice tvrdí, že smlouva nás k ničemu nezavazuje, až pokud bychom toho pracovníka zaměstnali, tak zaplatíme tu odměnu, ale jinak nic. Nevím...Ráda bych se proto zeptala, jestli to tak probíhá normálně. Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 8. 2009 11:28

   Jana K. (neregistrovaný) 89.203.130.---

   Re: Zkušenosti s personální agenturou?
   Dobrý den. V personální agentuře jsem pracovala. Odměna se platila, až pokud si firma uchazeče z personální agentury vybrala. Seznamovací schůzka s uchazečem k ničemu nezavazovala. I přesto doporučuji důkladně pročíst smlouvu, kterou budete podepisovat. Myslím, že na Vás nic nešijí. Jen se chtějí pojistit, aby se nestalo, že se domluvíte s jejich uchazečem bokem a oni přijdou o odměnu. Jana K.

  • 25. 8. 2009 11:31

   ive (neregistrovaný) 90.176.139.---

   Re: Zkušenosti s personální agenturou?
   To co se domníváte je tak trochu zcestné. Pokud je to zaměstnanec agentury a personální agentura vám toho zaměstnance poskytne, musíte mít smlouvu s agenturou a ne s jejich zaměstnanem, takže dohodnutí ceny probíhá mezi vámi a agenturou, nikoliv poskytnutým zaměstnancem. Agentura Vám potom bude posílat faktury dle podkladů kolik hodin u Vás zaměstnanec odpracuje. Vy za něho neplatíte vůbed žádné odvody-to musí ta agentura, Ani mu neproplácíte dovolenou,atd. to si musí on vyřídit u agentury.

  • 25. 8. 2009 12:03

   Andris (neregistrovaný) 90.178.197.---

   Re: Zkušenosti s personální agenturou?
   Nevím, tímto si nejsem jistá...Tohle opravdu není smlouva o "poskytnutí" či "přidělení" k jinému zaměstnavateli. Je to smlouva o zprostředkování a paní z agentury tak o tom i mluví. Dotyčný pán není jejich zaměstanec, dokonce ještě stále pracuje u jiné firmy, pouze si hledá jinou práci...A my máme platit agentuře pouze odměnu za zprostředkování, pokud toho uchazeče přijmem do pracovního poměru. Ale děkuji za příspěvky a rady. Smlouvu si důkladně pročítám, tak uvidíme. Ještě jednou děkuji a hezký den.

  • 25. 8. 2009 13:16

   pája

   Re: Zkušenosti s personální agenturou?
   Jistě, ta odpověď výše je mimo obraz. Dejte si ve smlouvě pozor na to, co se zavážete zaplatit a kdy, abyste neplatili s rizikem, že zam-nec ještě nenastoupil a už platíte, on skončí a zase platíte atd.Jako jinde-některé ag. jsou slušné a dělají na odborné bázi, jiné jsou jako cestovky, zkasírovat a čau.

  • 25. 8. 2009 13:46

   Jana K. (neregistrovaný) 89.203.130.---

   Re: Zkušenosti s personální agenturou?
   Ještě upřesním. Ve smlouvě by mělo být, že za "uchazeče o pracovní pozici" zaplatíte odměnu, pokud Vy s uchazečem podepíšete pracovní smlouvu. Tudíž se stává Vaším zaměstnancem. Uchazeč nepracuje u personální firmy, ale uchází se o pracovní pozici!!! Jak správně píšete, je to pouze odměna za zprostředkování uchazeče. Tím veškeré platby personální agentuře končí. Jana K.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).