Hlavní navigace

Nemoc nebo neomluvená absence

 • (neregistrovaný) 213.29.64.---

  26. 8. 2009 7:09

  Dobrý den,
  mám následující problém: zaměstnanec odevzdal neschopenku v posledním týdnu dubna a lístek na peníze jen za duben a květen. Od dobna jsem ho neviděla.Píšu mu docházkou N,ale nemám potvrzení,že je nemocen.Neměla bych to zapsat jako "A".Jak zam.vyzvat,kontaktovat...najít,abych mu sdělila,co pořebuji. Mám vůbec v dnešní době nějaké možnosti?
  Děkuji za vaše případné názory,Tonka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 8. 2009 7:16

   vv (neregistrovaný) 88.81.91.---

   Re: nemoc nebo neomluvená absence
   Kontaktovala bych ošetřujícího lékaře a zeptala bych se ho co se děje. Také jsem měla kdysi takový případ a zjistila jsem, že pracovník lékaře nenavštěvuje. Na základě mého dotazu lékař nemocného vyzval, aby se k němu dostavil a když nepřišel, nemocenku ukončil. S pracovníkem jsme následně ukončili pracovní poměr.

  • 26. 8. 2009 8:05

   M. (neregistrovaný) 90.179.201.---

   Re: nemoc nebo neomluvená absence
   Řeším to samé,postupovala jsem tak, že když nedodal potvrzení o trvání PN, tak jsem kontaktovala OSSZ, zda to neposlal jim, sdělili mi, že lékař poslal ukončení, od toho data měl A a hned v den zjištění jsem mu doporučeně poslala rozvázání PP §55 odst.1 písm.B, nic jiného se nedá dělat, doposud od května se neozval, zatím ani nepřevzal doporučeně zaslaný záp,list a ostatní doklady.Neozíval se ani na telefon ani SMS. Co s nimi?

  • 26. 8. 2009 10:12

   Tonka (neregistrovaný) 213.29.64.---

   Re: nemoc nebo neomluvená absence
   ...je to fakt nářez...náš zaměstnanec není na OSSZ ani u lékaře odhlášen,lístky údajně dosta!?!Asi nechce nebo nepotřebuje nemocenskou.Byl ve výpovědi s odstupným.Měl skončit 31.5.Budu vyčkávat,protože nic jiného dělat nemohu.
   Nicméně vám všm děkuji za přízpěvky, Tonka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).