Hlavní navigace

Porušení prac. kázně zvlášť hrubým způs.

  • (neregistrovaný) 213.29.206.---

    26. 8. 2009 8:13

    Dobrý den,
    zaměstnanec nepřišel minulý měsíc do práce na jeden den, protože se s prominutím ožral a nevstal. Tento měsíc se situace opakovala opět jeden den. Lze s ním okamžitě zrušit prac. poměr? Ve smlouvě má napsáno, že se zavazuje dodržovat pracovní kázeň a že bere na vědomí, že porušení této povinnosti se považuje za porušení prac. kázně zvlášť hrubým způsobem. Jsou to pouze dva dny, nikoliv 5 dní a pokud by nás žaloval, tak nevím, zda by neuspěl.
    Děkuji moc za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2009 8:20

      M. (neregistrovaný) 90.179.201.---

      Re: Porušení prac. kázně zvlášť hrubým z
      Já bych doporučovala nejdříve výstrahu-upozornění zaměstnavatele na nespokojenost s přístupem zaměstnance, s odkazem na lhůtu na odstranění přestupků, v případě opakování, pak máte možnost dle uvážení §52 odst.1 /g ZP méně závažné-časté,nebo hůře §55 odst.1/ b ZP hrubé porušení prac.kázně.

    • 26. 8. 2009 9:25

      Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Porušení prac. kázně zvlášť hrubým z
      Také bych nejprve předala písemnou výtku - tu jste mu měli dát už minule. Už se to ale nenazývá pracovní kázní - přečtěte si § 55. Sice se tím rozumí totéž, ale na formulaci záleží.

    • 26. 8. 2009 11:33

      M. (neregistrovaný) 90.179.201.---

      Re: Porušení prac. kázně zvlášť hrubým z
      Ano já jsem si vědoma nutné přesnosti v těchto věcech, sama přepisuji ZP doslovně v těchto případech, ale proto jsem psala §, předpokládám,že tazatel si je přečte a doslova přepíše na upozornění či výpověď. Nebaví mě to sem přepisovat-citovat, ale pak je možná lepší mlčet. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).