Hlavní navigace

Převod firmy na jinou osobu

• (neregistrovaný) 85.70.105.---

26. 8. 2009 10:40

Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, zda by jste mi mohli poradit, co vše obnáší převod firmy z jedné fyzické osoby na druhou. Podnikatel, kterému vedu účetnictví se rozhodl, že převede firmu na svého známého. Děkuji Vám všem za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2009 18:51

JS (neregistrovaný) 89.103.135.---

Re: Převod firmy na jinou osobu
      Co myslíte pod pojmem firma?
      POkud je podnikatel OSVČ - jak chce převést firmu? Podniká pod svým jménem na své triko. Známý si může nechat vystavit ŽL a "převzít" od něj klientelu, koupit od něj zásoby, zaměstnat zaměstnance, se kterými podnikatel rozváže prac. poměr.
      Pokud je firma s.r.o. - pak může známý koupit podíl v s.r.o., stane se společníkem a jednatelem, nahlásí to na obchodním rejstříku. Pak firma pokračuje dál, jak byla.

• 28. 8. 2009 8:52

Mája (neregistrovaný) 85.70.105.---

Firma je samozřejmě OSVČ a zabývá se nakládáním s autovraky. Majitel chce, aby tato firma byla psána na někoho jiného a podle toho co píšete, nelze to nijak převést, jen lze novému živnostníkovi odprodat zásoby a další položky. Potom se tedy ještě zeptám, zda tyto zásoby může prodat novému živnostníkovi třeba za jednu korunu nebo se musí zásoby ocenit skutečnými cenami. Děkuji za odpověď. Moc mi tím pomůžete.

• 28. 8. 2009 10:46

JS (neregistrovaný) 89.103.135.---

Přidá se někdo?????
      Praktické zkušenosti s tím nemám, ale za 1 Kč bych neprodávala. Aspoň za nákupní cenu. Původní vlastník nakoupil za 1000,- (šlo do nákladů) a prodal za 1 Kč. To by se asi FÚ nelíbilo.
      V zákoně o dani z příjmů jsou vymezeny postupy při stanovení cen mezi spojenými osobami. § 23, odst. 7.

• 28. 8. 2009 15:05

annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

Re: Přidá se někdo?????
      OSVČ může prodat podnik, to je ale složitější a náročnější postup.
      Nebo jednotlivé složky majetku, což je jednodužší. Pokud končí podnikání, pak samozřejmě zdůvodní i nižší prodejní cenu. Za 1,00 Kč je opravdu napadnutelné, ale jelikož zřejmě bude prodávat veškeré zásoby, pak lze prodat s výraznější slevou (třeba s 80 % slevou). Co se týká pohledávek, tak ty lze postoupit a tady bych doporučovala postoupit za nominální hodnotu.

• 30. 8. 2009 11:20

Mája (neregistrovaný) 88.101.73.---

Re: Přidá se někdo?????
      Děkuji Vám za náměty a rady. Nikdy jsem takovou věc nedělala, takže jsem vůbec nevěděla, jak postupovat. Navrhnu tedy majiteli, aby prodal jednotlivý majetek třeba s uvedenou 80% slevou. Děkuji ještě jednou, moc jste mi pomohli.

• 7. 2. 2014 17:54

Prepisfirmy.cz (neregistrovaný) 94.112.63.---

Měli jste velké plány s Vaší firmou a jednoduše to nevyšlo? Má Vaše firma úvěry, leasingy nebo jiné pohledávky, které už nezvládá platit? Má Vaše firma finanční nebo existenční problémy? Proč se této společnosti nezbavit a prostě nezačít znovu?! ;-)

Naše společnost Vám nabízím jednoduchou možnost, jak se firmy zbavit a už neřešit tyto problémy, aby jste se mohli v klidu soustředit na Vaše podnikání. Dosadíme do Vaší společnosti nového společníka i jednatele. Nabízíme Vám absolutní diskrétnost ať jde o jakoukoliv společnost!!! Jde nám o Vaši spokojenost a proto ke každému klientovi přistupujeme individuálně!
      email: info@prepisfirmy.cz

telefon: +420 774 598 008

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).