Hlavní navigace

Sleva SP - zástup za MD

• (neregistrovaný) 89.235.36.---

26. 8. 2009 11:42

zaměstnanec nastoupil 1.6. jako zástup v nepřítomnosti paní xy v době pobírání ND,MD,RD. Doba určitá není určená přesným datumem.
    Na školení jsem ,,pochopila,, :), že v případě, že není datum DU, tak nesmím uplatnit slevu za první 3 měsíce. Jaký máte názor na mimořádnou slevu za 6,7 a řádnou za 8 měsíc. Nemám si ji uplatňovat i když budu při zpracovávání mezd za 8 vědět, že zaměstnání trvalo víc jak 3 měsíce (že se paní xy nevrátila)? díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2009 13:21

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Re: sleva SP - zástup za MD
      Vypadá zapeklitě, ale vy máte určitě písemnou žádost maminky, která žádala o rodičovskou dovolenou, takže mít datum budete ..., pokud žádost nemáte, předpokládá se doba rodičovské dovolené do 3 let věku dítěte.

• 26. 8. 2009 13:57

hanička (neregistrovaný) 89.235.36.---

paní xy zatím pobírá jen nemocenské dávky, pak nastoupí na MD, pak na RD

• 27. 8. 2009 11:08

Vy máte skutečně sjednanou pracovní smlouvu na zástup za MD- mateřskou dovolenou, ne po dobu rodičovské dovolené ? To je rozdíl, protože v souvislosti s porodem a péčí o narozené dítě přísluší zaměstnankyni mateřská dovolená po dobu 28 týdnů; porodila-li zároveň 2 nebo více dětí, přísluší jí mateřská dovolená po dobu 37 týdnů a rodičovská dovolená náleží max. do věku 3 let dítěte. Ale tak jako tak vám to pořád vychází na PP delší než 3 měsíce ...

• 27. 8. 2009 12:17

opisuji přímo z pracovní smlouvy:
      Pracovní poměr se sjednává na dobu určitou jako náhrada za zaměstnankyni xy v době dočasné pracovní neschopnosti, mateřské, rodičovské dovolené a dovolené čerpané mezi těmito dobami. Tato sjednaná délka pracovního poměru je v souladu s par. 39 Zákoníku práce z důvodu náhrady dočasně nepřítomného zaměstnance na dobu překážek v práci na straně zaměstnance
      (xy je téměř od začátku na rizikovém těhotenství, proto jsme dali do smlouvy i po dobu neschopnosti)

mě je jasné , že je PP sjednaný na dobu delší než 3 měsíce. xy je na ND a už se do zaměstnání nevrátí, ale OSSZ by to asi při případné kontrole mohla argumentovat, že jsme nemohli vědět, jestli xy ND nepřeruší a nevrátí se do zaměstnání, nevím - i když v září kdy budu zpracovávat mzdy a slevy už budu mít prokazatelné, že se xy ani na den nevrátila. už se v tom motám, ale každopádně děkuji.. :)

• 27. 8. 2009 13:22

Hani, zkuste vznést dotaz přímo na vaši OSSZ, já si i nadále myslím, že slevu uplatnit můžete. Stejně tak i z-tel, u jehož z-ce je např. sjednána doba určitá od 1.7.2009 do 31.10.2009, bude v srpnu uplatňovat slevu, protože PP trvá déle než 3 měsíce a pokud z-ec skončí dohodou sjednanou v září, slevu za září neuplatní a není na závadu, že z-tel uplatnil slevu za červenec a srpen a přitom v den ukončení pracovní poměr netrval 3 měsíce a déle, protože v době uzavření PP m ě l trvat 3 měsíce a déle, tak jak stanoví zákon. Zavolejte na OSSZ, nechte si poradit od nich, já určitě nemám patent na rozum, ostatně mi teď dává do těla ohledně mého nízkého IQ pan Tečka na BC, až se musím smát .... , jj to je ta má snížená inteligence, chytrého by to třeba rozlítilo :)) pa

• 27. 8. 2009 13:36

ok - díky za konzultaci, já se nějak rozmyslím a buď slevu uplatním nebo ne. S OSSZ mám bohužel zkušenosti, že volám, volám a odpovědi se nedovolám, v době změn s vyplácením ND jsem měla víc info než paní co dávky pro naši firmu zpracovávala... :), pana Tečky jsem se nevšimla, škoda že mi neporadil :) hezký den

• 27. 8. 2009 13:55

Hani, doporučuji obrátit se i s e-mailovým dotazem přímo na vedoucí nemocenského pojištění na vaší OSSZ, jsou povinni vám odpovědět, tak to zkuste a nebojte se ničehož, jsou to také lidi jako my, jen kontaktujte vedoucí, od toho tam ostatně je, držím pěsti. Zformulujte si dotaz s následnou vaší argumentací, doložte kopií dohody, to by bylo, abyste to z nich nevydolovala :) mějte se pěkně. A navíc při jejich rozhodnutí budete pro případ kontroly krytá, když si nejste jista ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).