Hlavní navigace

Pomoc a odplata...prosím o radu

 • (neregistrovaný) 89.24.43.---

  26. 8. 2009 12:53

  Dobrý den,prosím o radu v této situaci.Pujčila jsem známe peníze peníze byly firemní(pro upřesnění firmu vlastním) dohodla jsem se s ní,že do určité doby peníze vrátí-však se tak nestalo a já se s ní dohodla že ten dluh sepíšeme písemně a necháme ověřit u notáře...Prosím může mi tu někdo poradit jak to sepsat aby to mělo váhu a já v případě neuhrazení mohla předat k exekutorovi?Lze to spesat , že si to půjčila od mé firmy?...Děkuji všem za radu..jde o částku cca 33.000,-Kč...Zdenka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 8. 2009 15:14

   ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

   Re: Pomoc a odplata...prosím o radu
   Doporučuji exekutorský nebo notářský zápis se svolením k vykonatelnosti. V ruce máte při nedodržení termínu exekuční titul, není potřeba zdlouhavý soud. Zajděte na exekutorský úřad, sepíší to tam s vámi. Podléhá poplatku, který po dohodě připojte k dlužné pohledávce.
   Zkopírováno:
   "..., které exekutor sepíše na žádost o dohodě, kterou se účastník zaváže splnit pohledávku nebo jiný nárok druhého účastníka vyplývající ze závazkového právního vztahu, v níž svolí, aby podle tohoto zápisu byl nařízen a proveden výkon rozhodnutí nebo exekuce, jestliže svou povinnost řádně a včas nesplní. Dohoda účastníků musí obsahovat a) označení osoby, která se zavázala ke splnění pohledávky nebo jiného nároku, (osoby povinné), b) označení osoby, jejíž pohledávka nebo jiný nárok mají být splněny, (osoby oprávněné), c) skutečnosti, na nichž se pohledávka nebo jiný nárok zakládá, d) předmět plnění, e) dobu plnění, f) prohlášení povinné osoby o svolení k vykonatelnosti zápisu. Dohoda účastníků může obsahovat též podmínky, popřípadě vzájemné povinnosti oprávněné osoby, na jejichž splnění je poskytnutí předmětu plnění vázáno. Náležitosti dohody exekutor v zápisu uvede podle shodného prohlášení účastníků (srov. § 78 písm. a) a § 79 odst. 2 zákona č. 120/2001 Sb.) Exekutor může písemně zmocnit k exekutorskému zápisu exekutorského koncipienta."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).