Hlavní navigace

Příležitostná činnost jaky doklad

• (neregistrovaný) 88.102.25.---

3. 7. 2011 22:29

Dobrý den,
    jsem student vysoké školy a chtěl bych si přivydělávat drobnými opravami karbonu nebo laminátu. Momentálně připravuji webové stránky které by mi měli "obstarat" zákazníky ale myslím že to bude v rámci cca jedna oprava za měsíc. Takže si myslím, že je zbytečné si kvůli tomu vyřizovat živnostenský list. Také příjem by určitě nebyl větší než 20 000 za rok.(max 1800 za opravu) Samozřejmě pokud by se to "rozjelo" tak bych si pořídil živnosťák. Ale takhle prozatím bez něho nevím jakou "smlouvu" (dohodu) uzavřít se zákazníkem. Aby zákazník dostal doklad o zaplaceni.
    Za jakoukoli radu předem děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2011 10:09

Rop

Jednou za měsíc to je už podnikání ... respektive živnostenský úřad by to tak klasifikoval ...

• 4. 7. 2011 12:32

Daniels (neregistrovaný) 88.102.25.---

Dobrá tak kdyby to bylo méně dejme tomu 5x za rok. Jde mi jen o to že momentálně na začátku nedovedu odhadnout kolik zákazníku budu mít. Takže u prvních by to byla příležitostná činnost a pokud by to překročilo těch dejme tomu 5 zákazníku za rok pak bych si pořídil živnostenský list.

• 4. 7. 2011 17:10

jezevec (neregistrovaný) 213.151.87.---

blbost. dohodněte se s někym, kdo vás zaměstná na dohodu, a bude práci fakturovat za vás. v podstatě si zaměstnanec najme zaměstnavatele, který za něj vyřeší legislativu a účetnictví - to je stejně legální, jako když si zaměstnavatel najme zaměstnance na práci. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).