Hlavní navigace

Doložení nepřítomnosti v nemoci

  • (neregistrovaný) 77.93.205.---

    27. 8. 2009 13:54

    Prosím vás nevíte někdo v jakém § zákona je řešeno následující:
    zaměstnanec má nepracovní úraz, po operaci byl na kontrole v nemocńici, zřejmě proto, že na neschopence již stanoveny vycházky,měl kontrolu v době , kdy byl v nemocnici. Měl lístek ve schránce, že nebyl zastižen - na OSSZ má doručit potvrzení, že v té době byl u lékaře. Jde o to, co OSSZ považuje za doložení - zda si musí jít pro potvrzení zpět do nemocnice, nebo má předložit záznam od lékaře, kde sice je datum i hodina ošetření, ale samozřejmě s celou diagnozou atd. , což se mu pochopitelně nechce. Máte někdo zkušenost, jak to v praxi probíhá, zatím jsme takový případ neměli. Děkuji za odkaz na ev. zákon a §.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2009 15:32

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: doložení nepřítomnosti v nemoci
      ***
      A což zkusit požádat praktického lékaře, zda by to nepotvrdil on? Tomu ten doklad o vyšetření ukázat může.
      Mám tu zrovna před sebou rozhodnutí o krácení nemocenského od naší OSSZ, odvolávají se v něm na zákon o nemocenském - §64, 56, 125 a také na §12 písm.d) zákona 48/1997. Ale nevím, jestli z toho něco vyčtete...

    • 28. 8. 2009 9:28

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: doložení nepřítomnosti v nemoci
      Diky, prostuduju znovu, oni totiž teď neuvádí dobu, kdy nebyl zastižen, takže je to komplikovanější.

    • 28. 8. 2009 9:43

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: doložení nepřítomnosti v nemoci
      Ale vždyť píšete, že "Měl lístek ve schránce, že nebyl zastižen" tak víte, kdy byl zastižen,a lékaři píší (alespoň u nás ano) kontroly na neschopence,tak kde je problém?

    • 28. 8. 2009 11:13

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: doložení nepřítomnosti v nemoci
      Jenže nepíší v kolik hodin nebyl zastižen a navíc fakultní nemocnice na neschopence kontroly nepíše, proto by musel k obvodnímu , který by měl potvrdit dobu kontroly v nemocnici a i tu , kdy si jde pro to potvrzení. Kocourkov

    • 28. 8. 2009 11:41

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: doložení nepřítomnosti v nemoci
      On určitě sám ví moc dobře, v jakém rozmězí hodin ten den nebyl doma,a oni chtějí doložit přesně kde byl v tolik a tolik hodin, nebo jenom kde byl ten den, když ho nezastihli? Jeho ošetřující lékař by mu tu dobu, pokud opravdu byl u lékaře jistě potvrdil.Nemocní lidé přece chodí pravidelně na kontroly,a nemusí mít ani povolené vycházky , to by takhle mohli krátit nebo sebrat nemocenské dávky všem, kteří jdou k lékaři na kontrolu nebo na další vyšetření a pod.Zdá se mi to divné.

    • 28. 8. 2009 11:55

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: doložení nepřítomnosti v nemoci
      Mně také, ale byla jsem osobně na OSSZ zjišťovat, co má vlastně doložit, má doložit přesně dobu, kdy byl pryč - oni sami usoudí, kolik mu měla trvat cesta domů a kdy měl být doma. Čili když dodá potvrzení, že byl v nemocnici od 7.00 - 9.00, tak oni usoudí, jestli v 11.30 měl už být doma nebo ne. Myslela jsem, že mě trefí mrtvice. Je to pán po operaci klíční kosti - super, když bude lítat sem tam, aby doložil, že nemohl být doma. Dobu, kdy se kontrola uskutečnila vám neřeknou, abyste si nemohl dodatečně přizpůsobit dobu potvrzení od lékaře. Už se těším, jak ale budou dokazovat, že tam opravdu byli v tolik a tolik hodin. V našem okrese už letos OSSZ krátila z tohoto důvodu 1/3 neschopenek.

    • 28. 8. 2009 13:58

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: doložení nepřítomnosti v nemoci
      Jako že 1/3 práce neschopných byla zkrácena nemocenská proto, že byli na kontrolách u lékařů nebo na dalších vyšetřeních a kontrola OSSZ je v té době nezastihla doma? A když doložili potvrzení o návštěvě lékaře,tak jim OSSZ určila, že mu to mělo trvat např. jenom 2 hodiny a ne 4 po které byl pryč?A prosím vás, jestli to není tajné,jaký je to okres? No vy sama na těchto stránkách často voláte po větší přísnosti, a rozčilujete se při náznaku možnosti zneužívání nemocenských dávek, tak by jste to mohla brát jako samozřejmost a nerozčilovat se.Třeba to dojde i jinam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).