Hlavní navigace

Odpis pohl.v cizí měně-KR ?

  • (neregistrovaný) 194.108.137.---

    28. 8. 2009 13:17

    Dobrý den, prosím o radu. Budu odepisovat pohledávku v cizí měně. Mám vytvořenou zák.opravnou položku ve výši 100%. Pohledávka byla přihlášena do konkurzu před 8 lety. Nyní je konkurz ukončen. Odepíšu pohledávku na 546 nedaň. ve výši opravné položky. Budu muset spočítat a naúčtovat KR k datu ukončení konkurzu nebo k datu odpisu pohledávky ?. Naposledy jsem počítala KR k datu 31.12.2008. Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 8. 2009 15:18

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: odpis pohl.v cizí měně-KR ?
      1) Nejdříve musíte zrušit OP ve výši vytvořené OP 39x/55x. KR nebudete počítat.
      2) zaúčtujete případnou částečnou úhradu na základě rozvrhového usnesení 221/3xx.
      3) odpis neuhrazené výše pohledávky daňově 546/3xx (§ 234 odst. 2 písm. y)).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).