Hlavní navigace

Slevy na sociálním pojištění

  • (neregistrovaný) 77.240.96.---

    28. 8. 2009 21:59

    Prosím, slevy na sociálním pojištění lze uplatnit i ve státní správě? to asi ne co?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 8. 2009 8:03

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: slevy na sociálním pojištění
      v zákoně žádné omezení pro státní správu není

    • 29. 8. 2009 8:55

      mi.xx (neregistrovaný) 86.49.11.---

      Re: slevy na sociálním pojištění
      V usnesení vlády ze dne 20. července 2009 č. 967 se ukládá členům vlády a vedoucím ostatních ústředních orgánů státní správy zajistit, aby v rámci jimi řízených resortů a organizačních složek státu, které řídí, nebyly uplatňovány slevy na pojistném na sociální zabezpečení podle zákona č. 221/2009 Sb. Organizační složky státu jsou vymezeny v zákoně č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích; podle § 3 tohoto zákona jsou organizačními složkami státu ministerstva a jiné správní úřady, soudy, státní zastupitelství a další zde vyjmenované instituce a podle § 51 tohoto zákona jsou organizačními složkami státu dále státní rozpočtové organizace zřízené před účinností tohoto zákona (organizačními složkami státu jsou dále ty subjekty, o nichž to stanoví zvláštní zákon).

      Pokud jde o obecní úřady, nejedná se o organizační složky státu, a proto slevy na pojistném mohou uplatňovat. To platí obdobně i pro školy a příspěvkové organizace, a to včetně příspěvkových organizací zřízených organizačními složkami státu. Jinak usnesení vlády č. 967 zavazuje ministry a jiné vedoucí ústředních orgánů státní správy učinit v rámci své řídící pravomoci příslušná opatření, a záleží tudíž na každém ministrovi nebo vedoucím ústředního orgánu, jaké opatření a vůči komu učiní po své řídící linii (není vyloučeno, že může vyzvat i další subjekty, aby slevy neuplatňovali, zejména v případech plné závislosti na dotacích ze státního rozpočtu); v tomto směru lze proto učinit dotaz na příslušné ministerstvo nebo ústřední orgán státní správy.

    • 29. 8. 2009 22:41

      beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

      Re: slevy na sociálním pojištění
      v zákoně žádné omezení pro státní správu není
      >V usnesení vlády ze dne 20. července 2009 č. 967 se
      >ukládá členům vlády a vedoucím ostatních ústředních
      >orgánů státní správy zajistit, aby v rámci jimi řízených
      >resortů a organizačních složek státu, které řídí,
      >nebyly uplatňovány slevy na pojistném na sociální
      >zabezpečení podle zákona č. 221/2009 Sb. Organizační složky
      >státu jsou vymezeny v zákoně č. 219/2000 Sb., o majetku
      >České republiky a jejím vystupování v právních
      >vztazích; podle § 3 tohoto zákona jsou organizačními složkami
      >státu ministerstva a jiné správní úřady, soudy, státní
      >zastupitelství a další zde vyjmenované instituce a
      >podle § 51 tohoto zákona jsou organizačními složkami
      >státu dále státní rozpočtové organizace zřízené před
      >účinností tohoto zákona (organizačními složkami státu jsou
      >dále ty subjekty, o nichž to stanoví zvláštní zákon).
      >
      >Pokud jde o obecní úřady, nejedná se o organizační
      >složky státu, a proto slevy na pojistném mohou
      >uplatňovat. To platí obdobně i pro školy a příspěvkové
      >organizace, a to včetně příspěvkových organizací zřízených
      >organizačními složkami státu. Jinak usnesení vlády č. 967
      >zavazuje ministry a jiné vedoucí ústředních orgánů
      >státní správy učinit v rámci své řídící pravomoci
      >příslušná opatření, a záleží tudíž na každém ministrovi nebo
      >vedoucím ústředního orgánu, jaké opatření a vůči komu
      >učiní po své řídící linii (není vyloučeno, že může
      >vyzvat i další subjekty, aby slevy neuplatňovali,
      >zejména v případech plné závislosti na dotacích ze státního
      >rozpočtu); v tomto směru lze proto učinit dotaz na
      >příslušné ministerstvo nebo ústřední orgán státní správy.

      Ženíšková na semináři přiznala, že zapomněli dát do zákona, resp. vyjmout ze zákona viz výše, neboť uplatněné slevy se stejně vrátí do rozpočtu ... Takže pokud vám nebylo doručeno žádné opatření, metodika, asi i vy ve státní správě uplatníte .....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).