Hlavní navigace

Dph 9% ????

  • (neregistrovaný) 85.70.10.---

    31. 8. 2009 8:39

    Dobrý den, jsme stavební firma a prováděli jsme nějaké práce na Novostavbě "zdravotní záchranná služba ZK".
    Vystavili jsme fakturu s DPH 9 %. Myslíte si, že je to správně? Já si nejsem vůbec jistá.Hana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2009 9:03

      Jaruna (neregistrovaný) 88.102.77.---

      Re: dph 9% ????
      Zkuste si pročíst tady v nabídce Zákony - zákon o DPH, je to § 47,
      v příloze č.2 jsou vyjmenované různé oblasti, kde můžete uplatnit u služeb 9 %.

    • 31. 8. 2009 9:22

      Hanule (neregistrovaný) 85.70.10.---

      Re: dph 9% ????
      No já si to právě všechno pročetla a došla jsem k názoru, že by to mělo být 19 %, ale chtěla jsem se zeptat nebo spíše ujistit, zda si to myslím správně.Děkuji Hana

    • 31. 8. 2009 9:45

      MilenaM (neregistrovaný) 90.179.213.---

      Re: dph 9% ????
      Paní Hano, účtovala bych 19 %, po přečtění Informací k platňování zákona o DPH u výstavby po 1.1.2008 ze dne 23.4.2008-najdete na české daň. správě. A v § 48a to taky není.

    • 31. 8. 2009 10:00

      Hanule (neregistrovaný) 85.70.10.---

      Re: dph 9% ????
      Moc Vám děkuji, já jsem totiž ve firmě sama a nemám se s kým poradit, a tak mi nezbývá nic jiného než studovat ty protivné zákony.Ale když mi někdo poradí a vysvětlí mi to jak se říká po lopatě, tak jsem nejspokojenější člověk.
      Ještě jednou díky.Hana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).