Hlavní navigace

DHM

  • 90.183.45.---

    31. 8. 2009 12:34

    Mám dotaz, který se týká evidovaného drobného majetku 3-40 tis. Kč.
    Podnikatel ukončuje podnikání jako fyzická osoba (vede DE). Plátce DPH.
    Kde se prosím tento majetek při ukončení objeví?
    Jaký bude dopad do daní a DPH co bude platit.
    Díky moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2009 18:58

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: DHM
      U obchodního majetku (tedy i u DDHM) odvede DPH při ukončení podnikání. Základ daně - viz. § 36 ZDPH (cena dle zákona o oceňování).
      Daň z příjmů nebude mít evidence DDHM vliv a nikde se neobjeví (ani v DE a ani v DaP).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).