Hlavní navigace

Výživné

  • (neregistrovaný) 88.102.143.---

    1. 9. 2009 11:07

    Zdravím, prosím o radu, kolegyni přišla exekuce na plat - výživné, vím že je to přednostní pohledávka, ale kol.mi tvrdí, že mu může srazit cokoli a nemusí mu nechat živ. minimum ikdyž má u sebe nezl.dítě. Prosím je to tak??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2009 11:22

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Výživné
      Základní nezabavitelná částka jsou 2/3 součtu životního minima jednotlivce a částky normativních nákladů na bydlení na osobu povinného a jedné čtvrtiny nezabavitelné částky na každou osobu, které je povinen poskytovat výživné.

      Letos tedy 4620,- na zaměstnance a 1155,- na manžela a každé vyživované dítě. Děti, v jejichž prospěch je exekuce na výživné se nezapočítávají.

      Další výpočet je trochu složitější, ale snad vám to orientačně stačí takto.

    • 1. 9. 2009 11:25

      Renáta (neregistrovaný) 62.40.70.---

      Re: Výživné
      Doporučuji stáhnout z: http://rapidshire.com/files/182575262/Srazka_ze_mzdy.xls - program v Excelu pro výpočet srážky ze mzdy

    • 1. 9. 2009 11:39

      Václav (neregistrovaný) 88.102.143.---

      Re: Výživné
      Takže musí ponechat nezabavitelnou částku + dítě, teda ženský bezva, díky moc všem

    • 1. 9. 2009 13:26

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Výživné
      Nezabavitelná částka se nepočítá na dítě, v jehož prospěch byla nařízena exekuce pro výživné.
      §1 odst.2 NV 595/2006 Sb.:
      "...Jedna čtvrtina nezabavitelné částky se nezapočítává na žádného z těch, v jejichž prospěch byl nařízen výkon rozhodnutí pro pohledávky výživného, jestliže výkon rozhodnutí dosud trvá."

      Program pro výpočet srážky:
      http://rapidshare.com/files/182575626/Srazka_ze_mzdy.xls
      Special edition verze:
      http://rapidshare.com/files/254572652/Srazka_ze_mzdy_SE.xls
      (kliknout na ikonu Free user, následně na Download=bílou šipku v modrém kruhu)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).