Hlavní navigace

Důchodce-vyčerpaná podp.doba - SPĚCHÁ

• (neregistrovaný) 195.39.54.---

1. 9. 2009 13:24

Moc prosím vás zkušené o pomoc. Starobní pracující důchodce dovyčerpal podpůrčí dobu. Jeho zdravotní stav se již nezlepší, bohužel je na tom velmi zle. Chtěla jsem se poradit, zda obě možnosti, které mě napadly, jsou realizovatelné:

1) ukončit PP dohodou např. k 30. 9., zároveň by Dr. musel ukončit i neschopenku, protože star. důchodce, který nepracuje, nemůže mít neschopenku

2) nechat "dojet" smlouvu na dobu určitou k 31. 12., a vést pána na neschopence, ovšem měl by pouze omluvené hodiny a neschopenku bych (stejně jako jiné) posílala na OSSZ, kde by mu ji však neplatili. Do konce prosince je však ještě dlouhá doba...a poté neobnovit smlouvu....

Co byste mi radili? Mockrát děkuju.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2009 13:32

Radka (neregistrovaný) 90.179.142.---

Re: Důchodce-vyčerpaná podp.doba - SPĚCH
      Já bych se přiklonila k 1), ale záleží na domluvě, v každém případě obě možnosti jsou dle mého správné

• 1. 9. 2009 14:43

Renata (neregistrovaný) 80.188.42.---

Souhlasím, že jsou správně obě možnosti. Ta 2.vás vyjde méně výhodně, protože mu budete muset pak proplatit i dovolenou za říjen-prosinec. Ale na tu 1. on zase nemusí přistoupit.

• 1. 9. 2009 14:51

Nelis123 (neregistrovaný) 195.39.54.---

-------------------
      Moc vám děkuji za odpovědi, zaměstnanec mezitím sám navrhl, že požádá o ukončení PP dohodou ke konci září, takže to tak udělám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).