Hlavní navigace

Sleva na poj.8/09-odchod do důchodu

• (neregistrovaný) 90.178.134.---

3. 9. 2009 15:03

Zaměstnankyně bude odcházet do předč.důchodu k 18.11.2009.
    Můžu uplatnit slevu na pojistném za měsíce 8-10/2009 ?
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2009 15:08

(neregistrovaný) 80.250.30.---

Re: Sleva na poj.8/09-odchod do důchodu
      Já měla takový případ, kdy jsem v červnu vyplňovala Potvrzení pro OSSZ, že pracovnice v září budou odcházet do předč. SD a bylo mi po dotazu na OSSZ sděleno, že vyplněním Potvrzení se bere, že víme, že budou končit a tak od června nárok na slevu není.

• 3. 9. 2009 15:18

Blankaa (neregistrovaný) 90.178.134.---

Děkuji,program mi to právě také tak vypočítal,ale myslím si,že v tom ještě bude hodně zmatků a různých výkladů.
      Přeji Vám pohodový zbytek dne.

• 4. 9. 2009 12:53

AM (neregistrovaný) 90.178.162.---

Myslím, že pokud jste zároveň nesepisovali dohodu o rozvázání PP, tak to není pravda!!! Vyplněním podkladu pro sepisování žádosti o jakýkoliv důchod není přece učiněn úkon k ukončení PP!!! Ten úkon bude (nebo i nebude) teprve v budoucnu učiněn! Sepsání žádosti o důchod není důvod pro skončení PP !!!!!
      Zam-nec může dát výpověď, můžeme se dva dny před odchodem do důchodu dohodnout, můžeme sepsat dohodu o změně PS a změnit PP na dobu určitou. Ustanovení o slevách mluví přece pouze o měsíci doručení výpovědi, sepsání dohody nebo zrušení ve zkušební době a nikoliv o měsíci sepsání podkladu pro D. Například při přiznání ČID vůbec nemusí dojít k ukončení prac. poměru, protože budete mít vhodnou práci pro ČID. To byste slevu na takového zam-ce neposkytovali až do konce roku 2010 jen z toho důvodu, že jste vyplnili nějaký podklad pro OSSZ při sepisování žádosti o ČID?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).