Hlavní navigace

Rodinný dům-hradba 9%,chodbíky 19%?

  • (neregistrovaný) 90.178.134.---

    3. 9. 2009 19:29

    Mám dotaz.Postavil jsem si rod.dům.Firma,která mi dělala hradbu, účtovala DPH 9%. Firma,která dělá chodníčky-dlažbu tvrdí,že musí účtovat 19%. Je to tak správné a z čeho vychází ?
    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2009 19:58

      Zuzana24 (neregistrovaný) 90.179.191.---

      Re: Rodinný dům-hradba 9%,chodbíky 19%?
      Zkuste se podívat sem (bod 11)
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846B-9F841ED2/cds/xsl/legislativa_metodika_8681.html?year=

    • 4. 9. 2009 7:15

      kk (neregistrovaný) 90.179.223.---

      Re: Rodinný dům-hradba 9%,chodbíky 19%?
      Kdybychom se dívali na zákon o DPH §48a,tak je to podle mě příslušenství k RD a dala bych sazbu daně 9%.Bez příjezdové cesty vám RD nezkolaudují a tím pádem to musí být příslušenství dle stavebního zákona.Zkuste rozebrat zámkovou dlažbu i s podkladem,který je z betonu prokládaný svařovanými sítěmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).