Hlavní navigace

Mimořádná sleva

• (neregistrovaný) 217.64.1.---

4. 9. 2009 8:00

vysvětlete mi prosím, ze školení mám příklad " prac.poměr na dobu určitou od 1.12.08-30.6.09, poté prodloužen 1.7.09 na dobu neurčitou.Nesplňuje podmínku pro mimořádnou slevu. Ta prý má být až od 1.7.09. Jsem z toho jelen. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2009 9:18

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Re: mimořádná sleva
      pokud by se vám chtělo do historie, probírá se denně. Musíte rozlišovat mezi prodloužením PP dodatkem k pracovní smlouvě a ukončením a znovu sjednáním nového pracovního poměru.
      1. případ prodloužení dodatkem k PS - mimoř. sleva náleží, pokud PP trvá do 31.8. a jsou splněny ostatní podmínky
      2. případ mimoř.sleva nenáleží. PP na sebe sice navazují, ale KONEC jednoho PP a NOVÁ Pracovní smlouva na druhý PP - nemocenské pojištění sice trvá bez přerušení (pokud se jedná o stejné druhy PP), ale pro případ poskytnutí mimoř.slevy se jedná o dva na sobě nezávislé PP, tudíž nárok není. V případě, že navazující PP od 1.7. je uzavřen na dobu neurčitou,jak píšete a splňuje další podmínky, pak je předpoklad, že bude trvat déle než 3 měsíce, sleva náleží od července.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).