Hlavní navigace

Odměna jednatele

  • (neregistrovaný) 88.146.40.---

    4. 9. 2009 10:00

    prosím o radu, mám vyplatit jednorázovou roční odměnu za výkon funce jednatele ( viz. smlouva ve smyslu §66OBCHZ )ve výši 40 tis.
    Dotyčný je současně v pracovněprávním vztahu ke společnosti,a má měšíční příjem. Jak mu vyplatím těch 40 tis.?? Podléhá tato odměna SP, ZP a daní z příjmu ze závislé čisnnosti?? prosím spěchá...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2009 18:48

      ucetni007

      Re: Odměna jednatele
      Odměna jednatele podle ObchZ je pohledem daní z příjmů dle § 6 považována za příjem ze závislé činnosti, který podléhá zdanění. Zároveň vstupuje i do základu pro ZP a pokud je vyšší než 5.900 Kč za měsíc, pak vstupuje i do vyměřovacího základu pro SP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).