Hlavní navigace

Vstupní prohlídka

  • (neregistrovaný) 90.176.22.---

    4. 9. 2009 11:56

    Dobrý den,
    poradí mi někdo, kde bych našla informaci do jaké doby musí zaměstnanec projít vstupní prohlídkou? (před vznikem PP nebo ho můžeme zaměstnat a pak prohlídku doloží)
    Je to vůbec nějak určeno a nebo si můžeme toto zvolit sami?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2009 12:03

      R. (neregistrovaný) 92.243.201.---

      Re: vstupní prohlídka
      Na základě BOZP vždy trváme na tom, aby byla vstupní prohlídka před nástupem do PP.

    • 4. 9. 2009 12:20

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: vstupní prohlídka
      Zákoník práce §32:
      "V případech stanovených zvláštním právním předpisem je zaměstnavatel povinen zajistit, aby se fyzická osoba PŘED uzavřením pracovní smlouvy podrobila vstupní lékařské prohlídce."
      Jako zvláštní právní předpis vybíhá nařízení vlády 1/2008 Sb.

    • 5. 9. 2009 14:08

      beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: vstupní prohlídka
      Existují diskuze, že ZP výslovně nenařizuje povinnost vstupních prohlídek, pokud se nejedná o "zvláštní" skupiny (např. mladiství) či v případech, které stanovuje zvl.právní předpis. Ovšem zaměstnavatel je povinen nepřipustit, aby zaměstnanec vykonával zakázané práce a práce, jejichž náročnost by neodpovídala jeho schopnostem a zdravotní způsobilosti, z čehož mi logicky vyplývá povinnost vstupní prohlídky, protože jak jinak z-tel zjistí, že je z-ec způsobilý práci vykonávat, než že doloží posudek lékaře závodní preventivní péče, takže vstupní prohlídka ano a před vstupem do zaměstnání. Dodávám, že lékařské preventivní prohlídky prováděné za účelem posouzení zdravotní způsobilosti k práci, včetně vstupních lékařských prohlídek, jsou nedílnou součástí závodní preventivní péče. V současné době je každý zaměstnavatel povinen zajistit svým zaměstnancům závodní lékařskou preventivní péči a sjednat si smlouvu s lékařem, který bude tuto péči provádět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).