Hlavní navigace

Krácení dovolené

 • (neregistrovaný)

  4. 9. 2009 16:43

  Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jak se počítá nárok na dovolenou u zaměstnankyně, která má roční dovolenou 20 dní, ale jelikož je těhotná, měla 85 dní nemocenskou (k tomu ještě 12 dní nemoci v únoru) a nyní 15.8. nastoupila na mateřskou dovolenou. Nevybranou dovolenou před nemocenskou měla 6 dní.
  Má nárok na zbývajících 6 dní, tj. na celých 20 za celý rok 2009? Kdy si tuto dovolenou (6 dní) vybere? nebo se ji proplatí po skončení mateřské dovolené? Nebo na konci rok? Děkuji každé mzdové účetní, která v tom má praxi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2009 16:57

   xy5

   Re: Krácení dovolené
   mateřská dovolená se pro účely dovolené bere jako odprac. doba
   pokud měla 97 PD nemoci v letošním roce, potom se dovolená nekrátí (ta by se krátila až při 100 a více PD nemoci, nepl. volna, OČR apod.))
   PPM bude pobírat do 26.2.
   pokud požádá o vybírání dovolené ihned po mat. dovolené tak, aby jí ihned navazovala, potom bude mít nárok letošní nekrácený mínus vybranou dovolenou, kterou si letos vybrala + nárok za "odprac." dny r. 2010 (nebude mít nárok celoroční, protože nesplní podmínku odpracovaných 60 PD)
   dovolená se nesmí proplácet, i kdyby si o to zam-kyně písemně požádala
   ihned po čerpání dovolené (ať napíše písemnou žádost - zaměstnavatel jí to musí dle ZP povolit) ať písemně požádá o čerpání rodič. dovolené - max. do 3 let dítěte

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).