Hlavní navigace

Dodání zboží do SRN

  • (neregistrovaný) 90.178.134.---

    7. 9. 2009 10:56

    Prosím o radu.Vyvážíme zboží do SRN-plátci DPH ( my jsme také plátci ),napíšeme fakturu bez DPH s dodatkem,že plnění je osvobozené od dle zákona o DPH. Ještě je tam formulace, že dle §64Sb235/2004 se za místo plnění považuje Německo a DPH je povinnost přiznat v Německu. Zboží Do SRN dovezeme, odběratel povrdí příjem. Jsou tím splněny všechny zákonné podmínky ?
    A jak by to bylo,kdyby si odběratel převzal zboží v ČR ?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2009 11:12

      HankaZ (neregistrovaný) 82.142.94.---

      Re: Dodání zboží do SRN
      Ve vašem případě bych postupovala stejně. Určitě je důležité na fakturu uvést odkaz na zákon a paragraf, podle kterého postupujete.
      Když by si odběratel zboží vyzvedl u vás, tj. na území čr, místem plnění by bylo tuzemsko, fakturovat byste museli s dph. viz § 7 odst.1 zákona o dph

      >Prosím o radu.Vyvážíme zboží do SRN-plátci DPH ( my
      >jsme také plátci ),napíšeme fakturu bez DPH s
      >dodatkem,že plnění je osvobozené od dle zákona o DPH. Ještě je
      >tam formulace, že dle §64Sb235/2004 se za místo plnění
      >považuje Německo a DPH je povinnost přiznat v Německu.
      >Zboží Do SRN dovezeme, odběratel povrdí příjem. Jsou
      >tím splněny všechny zákonné podmínky ?
      >A jak by to bylo,kdyby si odběratel převzal zboží v ČR
      >?
      >Děkuji.

    • 7. 9. 2009 11:45

      Žanda (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: Dodání zboží do SRN
      >Ve vašem případě bych postupovala stejně. Určitě je
      >důležité na fakturu uvést odkaz na zákon a paragraf,
      >podle kterého postupujete.
      >Když by si odběratel zboží vyzvedl u vás, tj. na území
      >čr, místem plnění by bylo tuzemsko, fakturovat byste
      >museli s dph. viz § 7 odst.1 zákona o dph

      S tímto tedy nesouhlasím, i když si odběratel z EU osobně vyzvedne zboží v ČR, ale vyveze ho, tak budete také fakturovat bez DPH!! V tomto případě si necháte podepsat čestné prohlášení, že zboží vyveze na území členského státu EU..... Nepleťte lidem hlavy!!


      >
      >>Prosím o radu.Vyvážíme zboží do SRN-plátci DPH ( my
      >>jsme také plátci ),napíšeme fakturu bez DPH s
      >>dodatkem,že plnění je osvobozené od dle zákona o DPH.
      >>Ještě je
      >>tam formulace, že dle §64Sb235/2004 se za místo
      >>plnění
      >>považuje Německo a DPH je povinnost přiznat v
      >>Německu.
      >>Zboží Do SRN dovezeme, odběratel povrdí příjem. Jsou
      >>tím splněny všechny zákonné podmínky ?
      >>A jak by to bylo,kdyby si odběratel převzal zboží v
      >>ČR
      >>?
      >>Děkuji.

    • 7. 9. 2009 12:00

      HankaZ (neregistrovaný) 82.142.94.---

      Re: Dodání zboží do SRN
      Tak to se omlouvám a děkuji za doplnění informace. Po zkoumání zákona o dph jsem právě dospěla k tomu, že když si odběratel pro zboží přijdete sám, dph musí být odvedeno v čr.



      >>Ve vašem případě bych postupovala stejně. Určitě je
      >>důležité na fakturu uvést odkaz na zákon a paragraf,
      >>podle kterého postupujete.
      >>Když by si odběratel zboží vyzvedl u vás, tj. na
      >>území
      >>čr, místem plnění by bylo tuzemsko, fakturovat byste
      >>museli s dph. viz § 7 odst.1 zákona o dph
      >
      >S tímto tedy nesouhlasím, i když si odběratel z EU
      >osobně vyzvedne zboží v ČR, ale vyveze ho, tak budete
      >také fakturovat bez DPH!! V tomto případě si necháte
      >podepsat čestné prohlášení, že zboží vyveze na území
      >členského státu EU..... Nepleťte lidem hlavy!!
      >
      >
      >>
      >>>Prosím o radu.Vyvážíme zboží do SRN-plátci DPH ( my
      >>>jsme také plátci ),napíšeme fakturu bez DPH s
      >>>dodatkem,že plnění je osvobozené od dle zákona o DPH.
      >>>Ještě je
      >>>tam formulace, že dle §64Sb235/2004 se za místo
      >>>plnění
      >>>považuje Německo a DPH je povinnost přiznat v
      >>>Německu.
      >>>Zboží Do SRN dovezeme, odběratel povrdí příjem. Jsou
      >>>tím splněny všechny zákonné podmínky ?
      >>>A jak by to bylo,kdyby si odběratel převzal zboží v
      >>>ČR
      >>>?
      >>>Děkuji.

    • 7. 9. 2009 12:07

      Žanda (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: Dodání zboží do SRN
      >Tak to se omlouvám a děkuji za doplnění informace. Po
      >zkoumání zákona o dph jsem právě dospěla k tomu, že
      >když si odběratel pro zboží přijdete sám, dph musí být
      >odvedeno v čr.

      není zač :-)


      >
      >
      >
      >>>Ve vašem případě bych postupovala stejně. Určitě je
      >>>důležité na fakturu uvést odkaz na zákon a paragraf,
      >>>podle kterého postupujete.
      >>>Když by si odběratel zboží vyzvedl u vás, tj. na
      >>>území
      >>>čr, místem plnění by bylo tuzemsko, fakturovat byste
      >>>museli s dph. viz § 7 odst.1 zákona o dph
      >>
      >>S tímto tedy nesouhlasím, i když si odběratel z EU
      >>osobně vyzvedne zboží v ČR, ale vyveze ho, tak budete
      >>také fakturovat bez DPH!! V tomto případě si necháte
      >>podepsat čestné prohlášení, že zboží vyveze na území
      >>členského státu EU..... Nepleťte lidem hlavy!!
      >>
      >>
      >>>
      >>>>Prosím o radu.Vyvážíme zboží do SRN-plátci DPH ( my
      >>>>jsme také plátci ),napíšeme fakturu bez DPH s
      >>>>dodatkem,že plnění je osvobozené od dle zákona o DPH.
      >>>>Ještě je
      >>>>tam formulace, že dle §64Sb235/2004 se za místo
      >>>>plnění
      >>>>považuje Německo a DPH je povinnost přiznat v
      >>>>Německu.
      >>>>Zboží Do SRN dovezeme, odběratel povrdí příjem. Jsou
      >>>>tím splněny všechny zákonné podmínky ?
      >>>>A jak by to bylo,kdyby si odběratel převzal zboží v
      >>>>ČR
      >>>>?
      >>>>Děkuji.

    • 7. 9. 2009 12:45

      Blankaa (neregistrovaný) 90.178.134.---

      Re: Dodání zboží do SRN
      >>Tak to se omlouvám a děkuji za doplnění informace. Po
      >>zkoumání zákona o dph jsem právě dospěla k tomu, že
      >>když si odběratel pro zboží přijdete sám, dph musí
      >>být
      >>odvedeno v čr.
      >
      >není zač :-)
      >
      >
      >>
      >>
      >>
      >>>>Ve vašem případě bych postupovala stejně. Určitě je
      >>>>důležité na fakturu uvést odkaz na zákon a paragraf,
      >>>>podle kterého postupujete.
      >>>>Když by si odběratel zboží vyzvedl u vás, tj. na
      >>>>území
      >>>>čr, místem plnění by bylo tuzemsko, fakturovat byste
      >>>>museli s dph. viz § 7 odst.1 zákona o dph
      >>>
      >>>S tímto tedy nesouhlasím, i když si odběratel z EU
      >>>osobně vyzvedne zboží v ČR, ale vyveze ho, tak budete
      >>>také fakturovat bez DPH!! V tomto případě si necháte
      >>>podepsat čestné prohlášení, že zboží vyveze na území
      >>>členského státu EU..... Nepleťte lidem hlavy!!
      >>>
      >>>
      >>>>
      >>>>>Prosím o radu.Vyvážíme zboží do SRN-plátci DPH ( my
      >>>>>jsme také plátci ),napíšeme fakturu bez DPH s
      >>>>>dodatkem,že plnění je osvobozené od dle zákona o DPH.
      >>>>>Ještě je
      >>>>>tam formulace, že dle §64Sb235/2004 se za místo
      >>>>>plnění
      >>>>>považuje Německo a DPH je povinnost přiznat v
      >>>>>Německu.
      >>>>>Zboží Do SRN dovezeme, odběratel povrdí příjem. Jsou
      >>>>>tím splněny všechny zákonné podmínky ?
      >>>>>A jak by to bylo,kdyby si odběratel převzal zboží v
      >>>>>ČR
      >>>>>?
      >>>>>Děkuji všem za rady, takže postačí čestné prohlášení o tom,že bylo vyvezeno...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).