Hlavní navigace

ELDP při mateřské

• (neregistrovaný) 88.102.105.---

7. 9. 2009 13:07

Dobrý den,potřebuji poradit .Kdysi jsem dělala trochu mzdy ale již delší dobu jsem mimo obor a teď potřebuji externě vypomoci u jedné firmy. Jak bude prosím vypadat evidenčák když paní je na rodičáku,firma ukončila činnost k 31.8.2009 a všichni dostali odstupné v 8/09.Také mám případ že pán skončil k 30.6.2009 ale odstupné a proplacenou dovolenou dostal až v 8/09 neboť vedení sdělilo že končí také k 31.8.2009 ale nebylo tomu tak a navíc je v pracovní neschopnosti.Jak bude vypadat jeho evidenčák? Moc děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2009 14:21

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: ELDP při mateřské
      1/ paní na rodičáku - musíte zjistit, zda dostala zrušení organizace, jinak s ní nemůžete zatím nic dělat. Pokud skončí na základě nějakého právního úkonu ( dohoda nebo výpověď), budou měsíce ,kdy byla na rodičáku bez pojištěného příjmu vykřížkovány a z celkového počtu kal.dnů v roce odečteny.
      2/ pán, který skončil 30,6, bude mít eviďák vystavený k tomuto datu. Vyplacenou dovolenou bude mít na druhém řádku jako dobu bez zaměstnání ( příjem po skončení zaměstnání), ale s příjmem ( bylo odvedeno pojistné).
      Odstupné uvádět nebudete, protože se z něho pojistné neodvádí.
      Podrobně najdete pokyny na str.cssz.

• 8. 9. 2009 14:25

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: ELDP při mateřské
      Ještě doplním, pokud je v PN , uvedete na zvl.řádek nemoc po skončení p.p.Pokud v té době,kdy je PN bude mít vyplacenou dovolenou, v měsíci této výplaty nebudete uvádět PN jako vyloučené dny ( např. vyplaceno v srpnu, nebude se 31 dnů počítat do vyloučených dnů).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).