Hlavní navigace

Obaly

  • (neregistrovaný) 88.102.124.---

    7. 9. 2009 14:12

    Patří obaly, které jsou bez DPH do osvobozeného plnění uvedeno na ř.50,51 v přiznání k DPH ?Už jsem z toho nějaká zmatená.Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2009 18:27

      ucetni007

      Re: Obaly
      Podle § 13/8/d ZDPH se za dodání zboží nepovažuje dodání vratného obalu. Toto plnění tedy není vůbec předmětem DPH a nikde se v daňovém přiznání neobjeví. Pouze podle § 100/2 máte povinnost vést evidenci plnění, která nejsou předmětem daně. Náležitosti nejsou stanoveny, takže je pouze na vyžádání musíte předložit správci daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).