Hlavní navigace

Pro mzdové - zrušení prac.místa

 • (neregistrovaný) 77.48.50.---

  8. 9. 2009 10:18

  Dobrý den ,obracím se na Vás s prosbou,v rámci krize a nedostatku práce se u nás budou rušit prac.místa.Tvrdím,že zaměstnanec má právo na dvouměsíční výpovědní lhůtu + tři měsíce odstupného.Šéf tvrdí,že pokud je zrušeno místo a nikdy již nebude obsazeno,tak může zaměstnance propustit hned bez odstupného.Je to pravda?? Děkuji moc za rady

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2009 10:22

   VH

   Re: Pro mzdové - zrušení prac.místa
   Bylo popsáno mnohokrát: rozhodnutí zaměstnavatele o org. změně, poté buď výpověď s nejméně dvouměsíční výp,. dobou + odstupné nejméně trojnásobek prům výdělku nebo dohoda k datu, na kterém se shodnou + odstupné ve výši nejméně trojnásobku prům. výdělku. Velmi mnoho pracovních míst nebývá znovu obsazeno, to by neměl nárok na odstupné skoro nikdo.

  • 8. 9. 2009 10:24

   pája

   Re: Pro mzdové - zrušení prac.místa
   Váš šéf je slušně řečeno magor, ať si přečte ZP § 52, zejména písm. c)- jednoznačně výpověď, 2 měs. výp. lhůta a 3xnásobek odstupné. Jediná možnost jiného řešení je uzavření dohody se zaměstnancem ze stejných důvodů včetně odstupného a tím se ho zbavit dříve než za dva měsíce- ale pokud na to ten dotyčný přistoupí.

  • 8. 9. 2009 10:28

   el (neregistrovaný) 77.48.50.---

   Moc Vám děkuji za odpovědi
   :) A s tím magorem máte pravdu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).