Hlavní navigace

Nákup nového auta

  • (neregistrovaný) 62.84.153.---

    8. 9. 2009 12:26

    Letos nám skončil úvěr na auto. Při koupi jsme neuplatňovali DPH. Při prodeji nebudeme DPH počítat? Musí se prodej auta objevit v daň.přiznání DPH ? A druhá otázka, pokud koupíme nové auto, musíme uplatňovat dph? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2009 13:20

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.76.---

      Re: Nákup nového auta
      Při prodeji nebude rozhodující, zda jste si uplatňovali, ale zda jste měli NÁROK na odpočet. Prodej osobního automobilu (v TP máte zapsanou kategorii M1, případně M1G) bude osvobozeným plněním podle § 62/2 ZDPH, neboť jste při pořízení neměli nárok na odpočet. Prodej jiného vozidla, například kategorie N1, bude zdanitelným plněním.
      Uplatnění nároku na odpočet při nákupu nového auta je na Vašem rozhodnutí. Při splnění zákonných podmínek máte nárok, nikoliv však povinnost odpočet uplatnit. Neuplatněná DPH (nebo její část) bude součástí vstupní ceny HM.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).