Hlavní navigace

Mimořádná sleva na pojistném

• (neregistrovaný) 80.251.248.---

8. 9. 2009 13:45

dobrý den, vím, že se to tady poslední dobou řeší pořád dokola, ale jsem z toho docela paf, tak jenom pro jistotu prosím o odpovědi:
    zaměstnanec uzavřel smlouvu na dobu určitou 1.10.2008-31.3.2009, dne 19.3.2009 byla tato smlouva prodloužena do 30.9.2009.
    Mimořádná sleva náleží březen-až teď????? moc díky :-)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2009 14:05

Iva0 (neregistrovaný) 217.115.252.---

Re: mimořádná sleva na pojistném
      Máme taky tak zaměstnáného člověka a počítám slevu od ledna až
      do teď. Pracoval - prac. poměr nebyl přerušen. Sleva se může žádat /vypočítat/ ale nemusí a pozor pokud dostáváte dotaci z UP,
      tak zvažte, zda je pro Vás lepší dotace z UP a nebo sleva na SP,
      určitě příspěvek od UP

• 9. 9. 2009 9:43

Lenka V (neregistrovaný) 85.207.129.---

Prosím Vás a kde jste se dozvěděla , že když dostáváte dotaci od ÚP, tak není nárok na slevu ?? To mi připadá jako nesmysl, vždyť to vyplácí každé někdo jinej.

• 9. 9. 2009 13:37

ivana08 (neregistrovaný) 217.115.252.---

Přečtěte si pokyny UP a tam so to dozvíte. Mne to zaslal UP, prtože bereme dotaci na pracovníka, když budeme požadovat slevu
      tak se sníží dotace.
      zdravím - nad zákony nehledejte nějakou logiku!!!!!!!!

• 9. 9. 2009 14:29

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Re:i mimořádná sleva na pojist_info z ÚP
      V případě, že zaměstnavatel uplatní v měsíci srpnu 2009 mimořádnou slevu na pojistném na zaměstnance, na něž dostává od úřadu práce příspěvek na vyhrazení společensky účelného pracovního místa, vytvoření veřejně prospěšných prací nebo na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, uvede ve výkazu „Vyúčtování mzdových nákladů“ a ve výkazu „Jmenný seznam zaměstnanců“ částku pojistného po slevě na pojistném a po mimořádné slevě na pojistném.

Bude-li mimořádná sleva na pojistném vyšší než pojistné za srpen 2009, které by měl zaměstnavatel za tento kalendářní měsíc odvést, bude zaměstnavateli okresní správou sociálního zabezpečení rozdíl uhrazen, pokud o to požádá. Úhrada rozdílu není důvodem k vrácení alikvotní části příspěvku na vyhrazení společensky účelného pracovního místa nebo na vytvoření veřejně prospěšných prací za měsíce leden až červenec 2009, neboť nebyly zaměstnavateli poskytnuty jeho zaviněním neprávem nebo v nesprávné výši (§ 119 odst. 2 písm. g) zákona o zaměstnanosti).

Stejně tak není důvodem pro vrácení alikvotní části příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením poskytnutého za I. a II. čtvrtletí 2009 (§ 78 odst. 9 zákona o zaměstnanost), protože nebyl vyplacen na základě nesprávných údajů neprávem nebo v nesprávné výši.
      PS Na srpen jsou nové tiskopisy pro vypisování měsíční žádosti o dotaci.

• 9. 9. 2009 22:55

ivana08 (neregistrovaný) 217.115.252.---

Beto,ptáš se kde beru takové informace,
      UP ZASÍLÁ INFORMAČNÍ DOPIS,
      kde upozorňuje, že náklady nemohou
      být hrazeny ze dvou zdrojů !!!!!!!!!!!!
      a firma podepisuje prohlášení k žádosti, takže vidíš jak jsou naše zákony nedořešeny a opravdu se člověk musí ptát na více místech, aby pak nebyl pokutován za něco co udělal v dobré víře. Slevy na SP nejsou povinné, takže asi je lepší mít každý měsíc hezkou dotaci z UP než pár korun ze SP

zdravím

• 10. 9. 2009 6:42

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Také vás zdravím, ale neptala jsem se vás já, nýbrž Lenka V. :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).