Hlavní navigace

Rada - postoupení pohledávky

  • (neregistrovaný) 88.102.59.---

    8. 9. 2009 14:46

    Dnes naše firma obdržela od obchodního partnera oznámení o postoupení pohledávky s třetí stranou. Na postoupení pohledávky jsme s danou firmou nebyli domluveni. Má právo firma sama si postoupit pohledávku?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2009 15:07

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Rada - postoupení pohledávky
      Ano. V případě postoupení pohledávky původní věřitel postupuje svoji pohledávku novému věřiteli písemnou dohodou. K postoupení není třeba souhlasu dlužníka, ten musí být pouze informován. (§ 524 občanského zákoníku).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).