Hlavní navigace

Zaměstnání malého rozsahu

  • (neregistrovaný)

    8. 9. 2009 19:51

    Dobrý den, rád bych se ujistil, že to chápu dobře:

    1. ve smlouvě o DPČ je uvedeno: doba určitá na 1 rok, 90 Kč/hod a rozsah práce 20 hod týdně - není to ZMR ( a když si vydělá míň jak 2000, tak neplatí ZP, ale SP ano)

    2. ve smlouvě o DPČ je uvedeno: doba určitá na 1 rok, 90 Kč/hod a rozsah práce nepřesáhne v průměru 20 hod týdně - je to ZMR ( a když si vydělá míň jak 2000, tak neplatí ZP ani SP, když si vydělá víc jak 2000, platí ZP i SP)

    Takže ZMR neposuzuji měsíčně, ale základem je jak je uzavřena smlouva.

    Je to tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2009 10:54

      Radka - mzdová účetní (neregistrovaný)

      Re: zaměstnání malého rozsahu
      Dobrý den,

      je to tak, ZMR se posuzuje podle toho, jak je uzavřená smlouva. Vaše dva případy chápete správně jen s tím rozdílem, že v případě číslo jedna, ikdyž nevydělá 2000,- tak neodvádí ani SP. Podmínka výdělku 2000,- a odvodu na SP se nerozlišuje podle toho, zda se jedná o ZMR či nikoliv. Tato částka je myšlena včeobecně.

    • 10. 9. 2009 18:16

      kečup (neregistrovaný)

      Re: zaměstnání malého rozsahu
      Moc děkuji, ale paní ze sociálky mi to tvrdila tak, jak jsem to napsal, že když má DPČ (dle smlouvy není ZMR) výdělek menší než 2000,- tak se SP odvádí. I program mi to tak počítá. Jsem z toho jelen.

    • 18. 9. 2009 8:02

      Radka (neregistrovaný)

      Re: zaměstnání malého rozsahu
      Co jiná sociálka, to jiná paní a to jiná odpověď. Nás školili tak, že do 2000,- není odvod ať už se jedná o DPČ nebo ZMR. A náš program nám zase odvody neprovádí..... Tak, a kde je pravda....To co ti poslanci vymysleli je fakt takový hnus a právě jim bych přála, aby si na chvíli šli zkusit dělat mzdovou účetní....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).